اعلام شرایط نو وزارت بهداشت برای تایید اعتبار دانشگاه های خارجی

به گزارش پرشین بلاگ، تهران (پانا) - با اعلام وزارت بهداشت فهرست دانشگاه های مورد تایید خارج از کشور سال تحصیلی 2022-2021 در رشته های علوم پزشکی، برای سال تحصیلی 2023-2022 هم دارای اعتبار است.

اعلام شرایط نو وزارت بهداشت برای تایید اعتبار دانشگاه های خارجی

وزارت بهداشت اعلام کرده است فهرست دانشگاه های خارج از کشور مورد تایید این وزارت خانه در رشته های مرتبط با علوم پزشکی اعتبار دو ساله دارد.

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت هم تاکید کرد؛ با بررسی های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیرو مصوبه شورایعالی ارزشیابی، اعتبار دانشگاه های مورد تایید، دو ساله اعلام می گردد، لذا دانشگاه های مورد تایید خارج از کشور اعلام شده برای سال تحصیلی 2022-2021، برای سال تحصیلی 2023-2022 هم در رشته های مرتبط با علوم پزشکی دارای اعتبار می باشند.

بر این اساس از سال تحصیلی 2022-2021 و بعد از آن، زمان شروع به تحصیل در دوره اصلی، ملاک مورد تایید بودن دانشگاه است (معیار شروع به تحصیل، تاریخ ویزای معتبر، تاریخ خروج از کشور و تاریخ حضور و شرکت در کلاس های دوره اصلی، مطابق با برنامه سال تحصیلی دانشگاه مربوطه می باشد)، همچنین کالج­ های وابسته به دانشگاه اصلی ذکر شده در فهرست و شعب آن در سایر کشورها مورد تایید نبوده و مدارک صادره از آنها قابل ارزشیابی نیست.

داوطلبان تحصیل در خارج از کشور می توانند از اینجا فهرست دانشگاه های مورد تأیید از نظر وزارت بهداشت را مشاهده کنند. این فهرست شامل 907 دانشگاه از 60 کشور خارجی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 539

به "اعلام شرایط نو وزارت بهداشت برای تایید اعتبار دانشگاه های خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام شرایط نو وزارت بهداشت برای تایید اعتبار دانشگاه های خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید