افغانستان: جامعه جهانی منتظر اقدامات عملی پاکستان است، اتهام زنی به نفع منطقه نیست

به گزارش پرشین بلاگ، پس از افزایش تنش های لفظی کابل و اسلام آباد، وزارت امور خارجه افغانستان بیان کرد که جامعه جهانی منتظر اقدامات عملی پاکستان برای یاری به فرایند صلح است و اتهام زنی ها هم به نفع کشورهای منطقه نیست.

افغانستان: جامعه جهانی منتظر اقدامات عملی پاکستان است، اتهام زنی به نفع منطقه نیست

با ما همراه باشید و درباره خرید متعادل بیشتر بدانید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، تنش های لفظی دولت های کابل و اسلام آباد در هفته های اخیر بیش از گذشته تشدید شده است، پیش از حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان گفته بود که پاکستان با گروه های تروریستی قطع رابطه کند.

از سوی دیگر، پاکستان هم تماس ها با مشاور امنیت ملی افغانستان را تحریم نموده بود و شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه این کشور هم تاکید نمود که اشرف غنی باید تعیین کند که از ما چی می خواهد، از اشرف غنی باید پرسید که چرا دولت افغانستان از یک سو خواهان یاری پاکستان است و از سوی دیگر به این کشور تهمت می زند.

به هر حال، به تازگی وزارت امور خارجه افغانستان هم در بیانیه ای با اشاره به اظهارات مقامات پاکستانی و تخریب صلح نوشته است که کسانی که صلح را تخریب می نمایند را همه می شناسند، تنها با صدور اعلامیه و بیانیه صلح ایجاد نمی گردد.

این بیانیه تاکید نمود کرد که تخریب نمایندگان صلح آنهایی هستند که به صلح جواب رد داده اند و البته منافع کشورهای منطقه به ویژه پاکستان هم صرف با صدور اعلامیه ها و بیانیه ها تامین نمی گردد.

بر اساس این بیانیه، مردم افغانستان و جامعهٔ جهانی منتظر اقدامات عملی و نتیجه محور پاکستان برای شروع مذاکرات معنادار صلح هستند، اتهام زنی در این مرحلهٔ حساس سازنده نیست و به نفع صلح و ثبات در افغانستان و منطقه هم نمی باشد.

بعضی کارشناسان می گویند که ابهام در سیاست آمریکا درباره افغانستان، شک و گمانه هایی را تقویت نموده است مبنی بر این که بار دیگر غربی ها با عینک پاکستان به این کشور نگاه خواهند کرد و این سبب حساس شدن اوضاع شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 399

به "افغانستان: جامعه جهانی منتظر اقدامات عملی پاکستان است، اتهام زنی به نفع منطقه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان: جامعه جهانی منتظر اقدامات عملی پاکستان است، اتهام زنی به نفع منطقه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید