بهترین رژیم لاغری سریع ، در رژیم لاغری گام چه چیزهایی می توانید بخورید؟

به گزارش پرشین بلاگ، اگر بارها برای کاهش وزن و تناسب اندام اقدام کرده اید اما پیروز نبوده اید، رژیم لاغری گام شاید بهترین انتخاب برای کاهش وزن باشد. در این رژیم هیچ شمارشی برای کربوهیدارت مصرفی یا میزان چربی و کالری وجود ندارد.

بهترین رژیم لاغری سریع ، در رژیم لاغری گام چه چیزهایی می توانید بخورید؟

به گزارش خبرنگاران، رژیم غذایی گام تلفیقی از الگوهای صحیح غذا خوردن و ورزش صحیح بدون برنامه های سخت رژیم غذایی است. داستان رژیم غذایی گام ساده است؛ پیاده روی به میزان 10 هزار گام در روز و کاهش سهم وعده های غذایی به یک چهارم. در واقع رژیم غذایی گام بر این اصل استوار است؛ حرکت بیشتر، خوردن کمتر.

رژیم غذایی گام کمک می کند تا افرادی که برنامه های رژیمی سخت دارند، به آرامی فعالیت های روزانه خود را با شمارش گام هایشان افزایش دهند. این تغییرات در شیوه زندگی برای کنترل وزن پیروز و دائمی بسیار موثر است.

این رژیم می گوید شما لازم نیست برای کنترل وزن خود به ماراتن بپردازید، بلکه تنها داشتن یک گام شمار و یک جفت کفش مناسب کافی است. البته تغییرات کوچک در رژیم غذایی نیز نباید فراموش شود.

در این رژیم چه چیزهایی می توانید بخورید؟

رژیم غذایی گام به شما اجازه می دهد هر آنچه می خواهید، بخورید؛ البته تا زمانی که میزان سهم وعده های غذایی معمول خود را تا حدود 25 درصد کاهش دهید. سپس مصرف روزانه خود را با برداشتن گام های زیادی که از 2000 عدد شروع شده و افزایش آن به 10 هزار عدد در هر روز متعادل سازید.

غذاهایی مانند میوه ها و سبزیجات، غلات کامل، لبنیات کم چرب، پروتئین بدون چربی و چربی های سالم توصیه می شود. در واقع در رژیم غذایی گام هیچ ماده خوراکی خاصی ممنوع نیست.

رژیم غذایی گام چطور عمل می کند؟

در این برنامه شما نیازی به شمارش کالری یا خوردن مواد غذایی خاص ندارید. هدف از این رژیم خوردن یک رژیم غذایی سالم است که گرسنگی را برطرف کرده و منجر به کاهش وزن آهسته و پیوسته به میزان یک الی 2 پوند (تقریبا نیم تا یک کیلو) در هر هفته شود. در رژیم غذایی گام بر روی ایجاد تغییرات کوچک، ساده و دائمی در رژیم غذایی و سبک زندگی شما تاکید می شود که تعادل انرژی سالم تری را ترویج می دهد.

برای شروع، از یک گام شمار استفاده کنید تا تعداد معمول گام هایی که روزانه بر می دارید را مشخص کند. سپس 500 گام اضافه کنید یا حداقل 2000 گام در روز بردارید (یک پیاده روی 20 دقیقه ای). هر هفته 500 گام اضافه کنید تا زمانی که به هدف 10 هزار گام (تقریبا 75 دقیقه) در هر روز برسید.

اگر زمان لازم برای برداشتن این گام ها به یکباره ندارید، می توانید به تدریج و طی روز گام بردارید. حتی می توانید فعالیت های دیگر را نیز مانند استفاده از پله به جای آسانسور و پارک کردن اتومبیل دور از محل کار و پیاده روی را به برنامه خود اضافه کنید.

بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، در رژیم غذایی گام، ساده ترین قسمت کاهش وزن است و قسمت سخت آن حفظ وزن از دست رفته برای همیشه است. علاوه بر این بیشترین میزان کاهش وزن در 12 هفته اول رخ می دهد.

بنابراین این زمان خوبی برای احساس راحتی با وزن جدیدتان و یادگیری در مورد حفظ آن پیش از بازگشتن به برنامه است. بهترین راه برای حفظ وزن از دست رفته ورزش است. در واقع نگهداری وزن نیاز به فعالیت بیشتر فیزیکی نسبت به رژیم کاهش وزن دارد و هر چقدر فرد بیشتر گام بردارد، بیشتر هم می تواند غذا بخورد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 آذر 1401 بروزرسانی: 25 آذر 1401 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 868

به "بهترین رژیم لاغری سریع ، در رژیم لاغری گام چه چیزهایی می توانید بخورید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین رژیم لاغری سریع ، در رژیم لاغری گام چه چیزهایی می توانید بخورید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید