بهترین نقاط دنیا برای غواصی

به گزارش پرشین بلاگ، اگر یکی از علاقه مندان به غواصی هستید، حتما همیشه در پی مکانی آرام و بکر بوده اید تا در آن جا به غواصی بپردازید، مکان هایی که در ادامه آن ها را خواهید شناخت.

بهترین نقاط دنیا برای غواصی

سیپاندان، بورنئی

سیپاندان یک جزیره ی کوچک بین مرز مالزی و اندونزی است و جز بهترین منطقه ها جهان برای غواصی به شمار می رود. به گفته اسطوره غواصی ژاک ایو کستو، سیپاندان همان جایی است که باید در آن غواصی کرد. در فضای آبی این جزیره منطقه ها فوق العاده ای چون دیوار لابستر، آشیانه قورباغه، غار لاک پشت و مقر کوترماهیان وجود دارد که دیدن آن ها می تواند برای غواصان بسیار جالب باشد. تمام این دلایل از سیپاندان بهترین این فهرست را می سازند.

جزیره کوکوز، کاستاریکا

رتبه دوم از آن جزیره کوکوز است که البته گران ترین مکان جهان برای غواصی است. این جزیره یک منطقه کاملا حفاظت شده بوده و سکونت انسان در آن بسیار محدود است. تنها راه رسیدن به این جا برای غواصی، از طریق کشتی های مسکونی است که از کاستاریکا به سمت آن حرکت می کنند. جالب است بدانید که این منطقه یکی از کاندیدای عجایب نو و طبیعی هفت گانه جهان هم شده است.

دریای سرخ دهب، مصر

این دریای زیبا با پستی و بلندی های فراوان مرجانی و حیات بسیار شگفت انگیزش یکی از آن جاهایی است که می تواند برای غواصان بسیار جالب باشد. در این دریا بعلاوه می توانید روی عرشه کشتی اس اس تستلگرم شنا کنید، به دیدن حفره آبی معروف بروید و از فانوس دریایی بازدید کنید.

دیوار بزرگ مرجانی، استرالیا

غواصی در نزدیکی دیوار بزرگ مرجانی قطعا یکی از آن تجربه هایی خواهد شد که در زندگی هیچوقت فراموش نخواهید کرد. این جا قطعا بزرگ ترین سیستم مرجانی جهان است که شامل 2900 تپه مرجانی مجزا می شود و به طول 2253.082 کیلومتر کشیده شده است. جالب است بدانید که این دیواره از فضا هم قابل رویت است و به عنوان بزرگ ترین سازه دست موجودات زنده غیر انسانی در جهان شناخته می شود.

کونا مانتاس، هاوایی

اگر دوست دارید هنگام غواصی این کار را در کنار سفره ماهی دیو انجام دهید، کونا مانتاس همان جایی است که باید بروید. این جا یکی از مکان های مورد علاقه نهنگ های گوژدار، دلفین ها و دیگر ماهی های بزرگ الجثه است. شب هنگام نیز با وجود درخشش پلانکتون ها، کونا مانتاس گردشگران را شگفت زده می کند.

روآتان، ایسلاس دلا باهیا، هندوراس

در روآتان سایت های زیادی برای غواصی وجود دارد که معروف ترین آن ها محل ماری است. طرفداران مرجان های سیاه، شقایق های دریایی، اسب های دریایی بزرگ و طوطی ماهی رنگین کمانی می توانند این مکان را برای غواصی انتخاب کنند. بهترین ویژگی این سایت در واقع ارزان بودن آن است که می تواند میزبان غواصان زیادی از سرتاسر جهان باشد.

طاق داروین، گالاپاگوس، اکوآدور

اگر دوست دارید در جایی غواصی کنید که خانه موجودات آبی غول آسا است، باید به طاق داروین بروید. این جا خانه کوسه های گالاپاگوس، کوسه نهنگ های بزرگ الجثه، لاک پشت های بزرگ، مارماهی ها، کوسه های ببری، سفره ماهی ها و چندی از کوسه های کله چکشی است.

خلیج کیمبه، پاپوآ، گینه نو

این جا جان می دهد برای عکاسی ماکرو که می تواند با وجود تنوع گونه های ماهی، عکس های زیبایی به عکاسان هدیه کند. این جا که غواصی می کنید، انگار درون یک آکواریوم بسیار بزرگ هستید و از یک سو می توانید تپه های مرجانی را ببینید و از سوی دیگر با کوه های بلندی که قله هایشان از آب بیرون زده روبرو شوید.

خلیج سیکرت، آنیلائو، فیلیپین

این جا در واقع بهشت عکاسان زیر آب است، زیرا با وجود گونه های متنوع آبی، می تواند تصاویر فوق العاده ای را به آن ها هدیه دهد.

سانفرانسیسکو مارو، چوک، میکرونزی

این جا که سال 1972 کشف شد، یکی از تخصصی ترین مکان های غواصی است و به آن هایی که در این حرفه از مهارت کافی برخوردار هستند باید گفت که حتما سری به چوک بزنند. محموله دریایی که در این جا وجود دارد شامل اژدر، بمب، مین های دریایی، ضدتانک، مهمات سلاح های کوچک و مصنوعات متعلق به جنگ جهانی دوم می شود. جزیره های این منطقه به گورستان بسیاری از خرابه های به جای مانده از کشتی های متعلق به جنگ جهانی دوم تبدیل شده اند.

منبع: کجارو / frecked.com
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 633

به "بهترین نقاط دنیا برای غواصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین نقاط دنیا برای غواصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید