تخلیه 38 روستا در شمال عراق در پی حملات ترکیه

به گزارش پرشین بلاگ، یک مقام پارلمانی کردستان عراق گفت که در پی حملات ارتش ترکیه، 38 روستا در شمال عراق تخلیه شده و بسیاری از مزارع آتش گرفته اند.

تخلیه 38 روستا در شمال عراق در پی حملات ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور سفر به ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش فارس، ریوینگ هروری رئیس کمیسیون پیشمرگه کردستان عراق گفت که ساکنان مناطق شمالی عراق در پی حملات زمینی و هوایی ارتش ترکیه در شرایط بسیار بدی قرار گرفته و مجبور به ترک خانه های خود شده اند.

به نوشته وبسایت شبکه روداوو، او گفت که ارتش ترکیه اخیرا هشت مقر جدید برای خود در منطقه کردستان دایر نموده است. به گفته وی شبه نظامیان گروهک تروریستی پ. ک. ک مراکز ثابتی در کوه ها ندارند و دائما در حال تغییر موضع هستند و از تاکتیک غافلگیری استفاده می نمایند.

او گفت که روستا های واقع شده در مناطق جنگی در شرایط بسیار بدی به سر می برند، به طوریکه بسیاری از مزارع آتش گرفته و در عملیات های اخیر 17 روستا در منطقه درکار، 14 روستا در منطقه باتیفا و هفت روستا در کانی ماسی خالی از سکنه شده اند و ساکنانشان خواهان پرداخت غرامت شده اند.

در دو روز گذشته یک هیأت پارلمانی مشترک از بغداد و اربیل از مناطق مرزی مورد حمله قرار گرفته در دهوک بازدید کردند تا در جریان خسارت وارده بر روستا ها در پی حملات ترکیه قرار گیرند.

نیمه شب پنج شنبه نیز جنگنده های اف-16 ترکیه چندین منطقه در استان دهوک را بمباران کردند که موجب آتش دریافت چند مزرعه و باغ شد.

47 روز از عملیات ارتش ترکیه در منطقه جبل کیسته و اطراف آن در استان دهوک می گذرد. عملیاتی که با اعتراض دولت عراق همراه شده و بغداد آن را نقض حاکمیت و تمامیت ارضی عراق می داند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 395

به "تخلیه 38 روستا در شمال عراق در پی حملات ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلیه 38 روستا در شمال عراق در پی حملات ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید