تمام اراضی ملی استان یزد در طرح کاداستر ثبت شد

به گزارش پرشین بلاگ، رئیس دادگستری استان یزد گفت: با اتمام اجرای طرح کاداستر اراضی ملی ، یزد به عنوان اولین اتمام کننده اجرای طرح کاداستر، تثبیت، تدقیق و صدور اسناد در اراضی ملی، در کشور شناخته شد.

تمام اراضی ملی استان یزد در طرح کاداستر ثبت شد

به گزارش خبرنگارخبرنگاران یزد ،غلامعلی دهشیری با بیان این خبراظهار داشت: اولویت دهی در مشخص حدود و صدور اسناد حدنگاری شده برای اراضی ملی و منابع طبیعی بر عهده سازمان اسناد و املاک کشور است که به عنوان یکی از برنامه های کوتاه مدت سند تحول پیش بینی شده است.

وی هدف از اجرای طرح کاداستر را مشخص محدوده های مالکیتی به همراه اطلاعات حقوقی مرتبط به هر ملک دانست و اضافه کرد: کاداستر مجموعه اطلاعات هندسی حقوق مالکیتی املاک، مستقلات، مستحدثات و قطعات ملکی در محدوده جغرافیایی بصورت نظام بهم پیوسته است که مالکیت مردم و دولت را مشخص نموده و با اجرای آن حقوق هر دو حفظ می گردد.

دهشیری توضیح داد: در سال گذشته با ابلاغ از سوی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تثبیت و صدور سند مالکیت اراضی ملی یزد در دستور کار نهاده شد و عملیات کاداستر اراضی ملی به مساحت 7 میلیون و سی هزار هکتار در بانک کاداستر جانمایی و به اتمام رسید واسناد مالکیت این اراضی صادر و تسلیم شد.

این مسئول قضائی گفت: اطلاعات کاداستر شهری، تهیه سیستم اطلاعات کاداستر در اراضی روستایی، زراعی، جنگل، مراتع و سایر اراضی کشور از جمله اهداف مهم کمی کاداستر است.

وی در رابطه با تعامل دستگاه های متولی اجرای طرح کاداستر بیان کرد: با تعامل و همکاری دستگاه های ذی ربط از جمله اداره منابع طبیعی و ثبت اسناد و املاک به منظور اجرایی شدن طرح کاداستر به عنوان طرحی جامع و بسیار مهم، تعرض به اراضی ملی به شدت کاهش می یابد.

رئیس کل دادگستری استان اضافه کرد: با اجرای طرح کاداستر، قضازدایی، کاهش ورودی پرونده ها به محاکم قضایی، کاهش اختلافات حقوقی مردم و از همه مهمتر حفظ انفال رقم می خورد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 295

به "تمام اراضی ملی استان یزد در طرح کاداستر ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام اراضی ملی استان یزد در طرح کاداستر ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید