جنگنده های ترکیه شمال عراق را برای دومین روز متوالی بمباران کردند خبرنگاران

به گزارش پرشین بلاگ، یک منبع عراقی از حمله مجدد هواپیما های جنگی ترکیه به مناطق مختلف استان دهوک برای دومین روز متوالی اطلاع داد.

جنگنده های ترکیه شمال عراق را برای دومین روز متوالی بمباران کردند خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، یک منبع عراقی گفت که هواپیما های جنگی ترکیه امروز برای دومین روز متوالی مناطقی از روستا های رشافا و سرکلی و کوه کورزار در ناحیه شیلادزی واقع در منطقه العمادیه را بمباران کردند.

وبگاه المعلومه به نقل از این منبع گزارش کرد که هواپیما های جنگی ترکیه به مدت بیش از سه ساعت در مناطق مختلف استان دهوک در حال پرواز بودند و در این حملات مساحت زیادی از زمین های زراعی دچار حریق شده و ده ها شهروند نیز دچار رعب و وحشت شده و خانه و کاشانه خود را ترک کردند.

چند روز پیش نیز نظامیان ترکیه مناطقی از کوه کاره در استان دهوک را هدف قرار دادند و به گفته منابع امنیتی هدف از این حملات پیشروی نظامیان ترکیه به سمت سنجار است.

منطقه سنجار در غرب استان نینوی به مرکزیت شهر موصل، واقع شده است و طی سال های گذشته در سایه نبود نیرو های عراقی در این منطقه، پ. ک. ک از این منطقه به عنوان محلی برای فعالیت های خود استفاده نموده است.

اخیرا گزارش های متعددی در مورد حمله ترکیه به سنجار و اشغال آن به بهانه مقابله با پ. ک. ک منتشر می گردد. انتشار اخباری درباره قصد آنکارا برای حمله به سنجار با واکنش شدید جنبش النجباء و هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح در مجلس عراق نیز همراه شد و آن ها خواهان پاسخ قاطع بغداد به این امر شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 249

به "جنگنده های ترکیه شمال عراق را برای دومین روز متوالی بمباران کردند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگنده های ترکیه شمال عراق را برای دومین روز متوالی بمباران کردند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید