جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق ایران از ما نفت نخرید

به گزارش پرشین بلاگ، معاون اول رئیس جمهو درباره شرایط مالی کشور در امسال گفت مدعیان نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند.

جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق ایران از ما نفت نخرید

اسحاق جهانگیری، روز گذشته در سفر به یزد در جلسه ستاد اقتصامقاومتی این استان با بیان اینکه با قاطعیت می گویم هیچ کشوری از دوستان شفیق و نزدیک ایران و دیگران به طور رسمی از ما نفت خریداری نکرده اند، گفت: در نشستی در حضور رهبر معظم انقلاب یکی از آقایان مدعی شده بود فردی را می شناسد که می تواند روزانه 2 میلیون بشکه نفت بفروشد. رئیس جمهوری در آن نشست گفتند این فرد را به ما معرفی کنید، ما حاضریم او را به سمت وزیر نفت بگذاریم، اما همه فقط مدعی بودند و نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند.

آمار دقیقی از میزان فروش نفت ایران در دست نیست بر اساس آمارهای رسمی، تنها چین در سال گذشته میلادی به صورت رسمی نفت از ایران خریده، اما آمارهای گمرکی چین هم نشان می دهد که میزان خرید روزانه آن از ایران کمتر از 80 هزار بشکه نفت بوده است.

او اضافه نمود: ما با یافتن راهکارهایی توانستیم نفت را با ده ها خطر و ریسک به فروش رسانده و پول آن را به کشور بازگردانیم، با قاطعیت می گویم که تا آنجا که من آگاه هستم یک دلار از پول نفت در این میان تلف نشد و نه تنها فردی مثل بابک زنجانی که افرادی بسیار کوچک تر از او نیز به وجود نیامدند.

جهانگیری با اشاره به اینکه عده ای در کشور شعار می دادند که باید ارز 4200 تومانی باید از کالاهای اساسی حذف گردد تاکید نمود: باید نام افرادی را که از ارز 4200 تومانی که مانند خون ملت بود و احتیاج مردم به وسیله این ارز به کشور وارد می شد سوء استفاده می کردند را سربازان آمریکا در جنگ مالی علیه ملت ایران لقب داد که دستگاه قضایی با شدت با این سوء استفاده گران برخورد می نماید.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه در روزهای خاتمه سختی ها هستیم و پس از تحمل این عسر به یسر و گشایش می رسیم، خطاب به مدیران کشور گفت: باید در برابر تحریم های احتمالی آمادگی داشته باشیم تا این توطئه دشمنان خنثی گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 228

به "جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق ایران از ما نفت نخرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق ایران از ما نفت نخرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید