دنیا کیهانی تاریک تر از تصور ما است

به گزارش پرشین بلاگ، مستندات و شواهد گردآوری شده از سوی کاوشگر نیو هورایزنز (افق های تازه) نشان می دهد که فضا و آسمان خاموش تر و تیره تر از تصورات و برداشت های رایج است.

دنیا کیهانی تاریک تر از تصور ما است

آخرین محاسبات کاوشگر فضایی نیو هورایزنز روشن می نماید که گستره گیتی، ده برابر از تصورات و برآورد های بشر تاریک تر است. این سفینه که پشت سیاره پلوتون واقع شده است، در رصد فضای بدون آلودگی نوری نتایج جالبی گرفته است.

مستندات و شواهد گردآوری شده از سوی کاوشگر نیو هورایزنز (افق های تازه) نشان می دهد که فضا و آسمان خاموش تر و تیره تر از تصورات و برداشت های رایج است.

کاوشگر فضایی نیو هورایزنز (New Horizons) هم اینک در پنج میلیارد کیلومتری زمین و پشت سیاره پلوتون واقع شده است که فاصله اش با خورشید از همه سیارات دیگر بیشتر است.

کاوشگر قادر است منابع تمامی نور های پس زمینه دنیا اعم از سیارات، ستارگان، زیرستاره ها، منظومه ها و اجرام نوری بسیار پراکنده یا کوچک را مشاهده کند. نیو هورایزنز کهکشان های دوردست را هم که از دیدرس پیشرفته ترین تلسکوپ ها هم پنهان می مانند، رصد می نماید.

طبق مشاهدات و مستندات کاوشگر نیو هورایزنز، فضا به جای حدود دو هزار میلیارد کهکشان، حداکثر از دویست میلیارد کهکشان تشکیل شده است.

منبع: دویچه وله

منبع: فرادید
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 137

به "دنیا کیهانی تاریک تر از تصور ما است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیا کیهانی تاریک تر از تصور ما است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید