دختر صدام: به عراق بازمی گردم

به گزارش پرشین بلاگ، دختر دیکتاتور سابق عراق از تصمیمش برای بازگشت به عراق پس از فرار از آنجا در جریان حمله آمریکا خبر داد.

دختر صدام: به عراق بازمی گردم

رغد صدام، دختر دیکتاتور پیشین عراق در مصاحبه با شبکه العربیه گفت: من از بازگشتم به عراق اطمینان خاطر دارم. آنجا وطن من است.

رغد صدام حسین توضیح داد که خانواده وی به دلیل نداشتن گذرنامه چطور به صورت قاچاقی وارد سوریه شدند. وی از افشای هویت قبایلی که در هنگام فرار به سوریه به او کمک کرده اند خودداری کرد و گفت، کاری را که آنها برای او انجام داده اند را فراموش نخواهد کرد. وی همچنین اشاره کرد که اقامت آنها در شهر حلب سوریه به چند دلیل از جمله عدم روابط محبت آمیز با سوری ها مدت زیادی طول نکشید.

دختر صدام در بخشی از این مصاحبه همچنین با اشاره به از دست دادن یکی از فرزندانش در جریان بمباران عراق از سوی آمریکا گفت، 11 موشک در خانه وی فرود آمد و یکی از فرزندانش کشته شد.

رغد صدام در جزئیات خداحافظی خود با خانه و مزرعه اش گفت که وی آخرین نگاه خود را به دیوارها و خانه انداخت و در آن زمان مطمئن بود که دیگر آن را نمی بیند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد کشته شدن دو برادرش قصی و عدی گفت: من تا به امروز تصاویر کشته شدن عدی و قصی را ندیده ام. هنگامیکه با افراد در ارتباط با ما در مورد خبرکشته شدن آن دو تماس گرفتم، آنها این خبر را تکذیب کردند و پس از دو سال مشخص شد که آنها برای حفظ روحیه مان این مسئله را از ما پنهان کرده اند.

رغد توضیح داد که حمله آمریکا به عراق از دهه 1990 آغاز شد و عراق با انتخاب هر دولت جدیدی در آمریکا وارد شرایط جنگی می شد تا اینکه با اشغال کشورش توسط کشورهای غربی در سال 2003 این شرایط خاتمه یافت.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 185

به "دختر صدام: به عراق بازمی گردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختر صدام: به عراق بازمی گردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید