رئیس جمهور آرژانتین نامزد دریافت صلح نوبل شد

به گزارش پرشین بلاگ، رئیس جمهور آرژانتین به علت کمک به رئیس جمهور سابق بولیوی و نجات جان او، به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل معرفی شد.

رئیس جمهور آرژانتین نامزد دریافت صلح نوبل شد

به نقل از خبرگزاری رویترز، قانونگذاران بولیوی رئیس جمهور آرژانتین را به دلیل کمک به اوو مورالس نامزد دریافت جایزه صلح نوبل معرفی کردند.

دولت آلبرتو فرناندز روز شنبه گفت که کمیته نوبل پیشنهاد گروهی از نمایندگان بولیوی برای نامزدی رئیس جمهور آرژانتین برای دریافت جایزه صلح نوبل به دلیل برخورد قاطعانه و شجاعانه که باعث نجات جان رئیس جمهور سابق بولیوی شد، پذیرفت.

پس از آنکه مخالفان دولت بولیوی به رهبری کارلوس مسا ادعای تخلف گسترده ای در انتخابات اکتبر 2019 را مطرح کردند، مورالس از سمت خود به عنوان رئیس جمهور استعفا داد و تحت فشار ارتش، بولیوی را ترک کرد. مورالس این تحولات را کودتا علیه خود خواند. به دنبال وی بیشتر مقامات ارشد بولیوی استعفا دادند. در آن زمان ژانین آنز، معاون دوم سنا و از مخالفان دولت مورالس قدرت در این کشور را در اختیار گرفت.

آنز ترتیب رأی گیری جدید ریاست جمهوری را در 18 اکتبر سال 2020 داد. در این انتخابات لوئیس آرس از حزب مورالس پیروز شد. مورالس بعد از این پیروزی گفت مردم بولیوی از طریق دموکراسی و نه کودتا پیروز به بازیابی قدرت سیاسی شدند و آن را پیروزی بزرگ مردم خواند. مورالس پس از تقریباً یک سال تبعید در مکزیک و آرژانتین، در نوامبر سال 2020 به بولیوی بازگشت.، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 192

به "رئیس جمهور آرژانتین نامزد دریافت صلح نوبل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور آرژانتین نامزد دریافت صلح نوبل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید