رئیس جمهور عراق: حمله به اربیل، اقدام تروریستی بود

به گزارش پرشین بلاگ، رئیس جمهور و رئیس مجلس عراق با تروریستی خواندن عملیات راکتی علیه پایگاه نظامی آمریکا در اربیل، خواستار افزیش تلاش ها برای مقابله با اینگونه اقدامات و عاملان آن شدند.

رئیس جمهور عراق: حمله به اربیل، اقدام تروریستی بود

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، برهم صالح رئیس جمهور عراق بامداد سه شنبه به حمله راکتی علیه پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل واکنش نشان داد.

صالح در صفحه توئیتر خود نوشت: هدف قرار دادن اربیل، که منجر به تلفات شد، نمایانگر تنش زایی خطرناک و اقدام تروریستی مجرمانه است که تلاش های ما برای حفاظت از امنیت کشورمان و ایمنی شهروندان را هدف قرار داده است.

وی در ادامه توضیح داد: ما چاره ای نداریم جز اینکه تلاش هایمان برای ریشه کن کردن نیروهای تروریسم و اقدامات برای به آشوب کشاندن کشور را به شدت تقویت کنیم.

رئیس جمهور عراق در سرانجام این اظهارات تهدیدآمیز خود، افزود: این نبرد دولت و حاکمیت با تروریسم و بی قانونی است.

محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق نیز با تروریستی خواندن عملیات راکتی علیه پایگاه اشغالگران آمریکایی در اربیل، آن را محکوم کرد.

الحلبوسی نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: ما حمله تروریستی که اربیلِ امن را هدف گرفت، محکوم می کنیم. این اقدام تروریستی مجرمانه نمایانگر تنش زایی خطرناک و هدف قرار داده شدن امنیت کشور است.

وی ادامه داد: همه باید برای حفظ ثبات و حاکمیت عراق همکاری کرده و مجازات حداکثری بر هرکسی که به امنیت وطن و شهروندانمان دست اندازی می کند، اعمال شود.

پیش از این، گروه عراقی تازه تأسیس سرایا اولیاء الدم با بیان اینکه اشغالگران آمریکایی در هیچ جای عراق امنیت نخواهند داشت، مسئولیت حمله به اربیل را برعهده گرفت.

این گروه توضیح داد که با 24 فروند موشک، پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل را هدف قرار داده و وعده داد که عملیات های بیشتری علیه اشغالگران آمریکایی حاضر در منطقه کردستان عراق انجام خواهد شد.

شامگاه دوشنبه بود که منابع خبری گزارش دادند که فرودگاه بین المللی اربیل و یک پایگاه آمریکا در این فرودگاه هدف حمله راکتی قرار گرفته است.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از منابع امنیتی گزارش داد، راکت ها یک پایگاه را که نیروهای تحت فرمان آمریکا در آن مستقر هستند، هدف قرار داده اند.

شبکه الجزیره به نقل از خبرنگار خود در عراق نوشت که آژیرهای خطر در کنسولگری آمریکا پس از هدف قرار دریافت فرودگاه به صدا درآمده اند.

سخنگوی ائتلاف آمریکایی در عراق خبر داد که در جریان حمله راکتی به پایگاه آمریکا در اربیل، یک نظامی آمریکایی مجروح شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 187

به "رئیس جمهور عراق: حمله به اربیل، اقدام تروریستی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور عراق: حمله به اربیل، اقدام تروریستی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید