ساخت واکسن ایرانی کرونا به کجا رسید؟

به گزارش پرشین بلاگ، خبرنگاران : رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) خبر داده که تست انسانی واکسن کرونای تولیدی ستاد اجرایی با مجوز صادر شده از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از هفته اول دی آغاز و در سه فاز 28 روزه انجام خواهد شد.

ساخت واکسن ایرانی کرونا به کجا رسید؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: محمد مخبر با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در هر دو حوزه امنیت غذایی و دارویی ورود کرده، گریزی به بحث تولید واکسن ایرانی کرونا کرد و افزود: تست انسانی واکسن کرونای تولیدی ستاد اجرایی با مجوز صادر شده از سوی وزارت بهداشت از هفته اول دی آغاز و در سه فاز 28 روزه انجام خواهد شد. دانشمندان ستاد اجرایی اطمینان دارند که بهترین و مطمئن ترین واکسن کرونا در کشور را تولید خواهیم کرد و به دلیل استفاده از ویروس کشته شده، این واکسن هیچ خطری برای مردم عزیزمان نخواهد داشت. این واکسن ابتدا بر روی 56 نفر تزریق خواهد شد، در فاز دوم این واکسن به 500 نفر تزریق خواهد شد و برای فاز سوم هیچ محدودیتی اعمال نمی شود و می توانیم به تولید انبوه برسیم و سه الی چهار ماه بعد از تست انسانی ما به نقطه ای خواهیم رسید که کشور از واردات این واکسن بی نیاز خواهد شد. به گفته وی، با سیل عظیمی از متقاضیان برای تست واکسن کرونا روبرو هستیم.

کدام گروه در اولویت تزریق واکسن هستند؟

پیام طبرسی فوق تخصص بیماری های عفونی در پاسخ به این پرسش که آیا بچه ها در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار دارند یا خیر توضیح داد: بچه ها درگیری شدیدی به این بیماری ندارند و واکسن کرونا قرار است، برای پیشگیری از بروز نوع شدید این بیماری در بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرد و در حال حاضر بچه ها در اولویت واکسیناسیون برای این بیماری نیستند. افراد آسیب پذیر، بیماران زمینه ای و افراد مسن در اولویت تزریق واکسن هستند. پس از تزریق این واکسن برای گروه های مذکرو افراد عادی واکسن کرونا را تزریق خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه ایمنی بدن افراد مبتلا به کرونا حدود سه ماه در نظر گرفته می شود می گوید: از آنجایی که ایمنی بهبودیافتگان در مقابل کرونا پایدار نیست و بعد از 3 ماه از بین می رود، این افراد نیاز به واکسینه شدن در مقابل ویروس کووید19 را دارند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 73

به "ساخت واکسن ایرانی کرونا به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت واکسن ایرانی کرونا به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید