قراردادی برای استفاده از ابرخازن نانویی در قطار های لهستان

به گزارش پرشین بلاگ، شرکت اسکلتون تکنولوژیز (Skeleton Technologies) موافقت خود را با ZPUE برای ارائه ابرخازن به بازار لهستان و استفاده در قطار ها اعلام نمود.

قراردادی برای استفاده از ابرخازن نانویی در قطار های لهستان

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شرکت اسکلتون تکنولوژیز (Skeleton Technologies) موافقت خود را با ZPUE برای ارائه ابرخازن به بازار لهستان و استفاده در قطار ها اعلام نمود.

اسکلتون تکنولوژیز و ZPUE، بزرگترین فراوریکننده دستگاه های الکتریکی برای تاسیسات توزیع برق در لهستان، یک قرارداد تجاری برای ارائه راه چاره های ذخیره انرژی به بازار لهستان منعقد نموده اند.

این دو شرکت نامه ای امضا کردند که بر اساس آن اسکلتون تکنولوژیز باید ابرخازن های ذخیره سازی کنار راه آهن را با ظرفیت 200 مگاوات در سال از سال 2023 تا 2025 تامین کند.

این سیستم ها اجازه می دهد تا انرژی در هنگام ترمز گرفتن قطار گرفته گردد و نیروی لازم را در هنگام شتاب گیری قطار تامین کند. اسکلتون تکنولوژیز بعلاوه باید 160 مگاوات ذخیره سازی را برای کاربرد های پایداری شبکه بین سال های 2023-2025 تامین کند.

به عنوان نقطه آغاز همکاری، این قرارداد بیش از 30 میلیون یورو ارزش تجاری دارد. این دو شرکت هم افزایی های متعددی را متصور می شوند، زیرا تخصص اسکلتون تکنولوژیز در ذخیره سازی انرژی بوده و این تخصص اسکلتون تکنولوژیز کامل کننده موقعیت پیشرو ZPUE در حمل و نقل و برنامه های این شرکت به عنوان یک شرکت خدماتی و رهبر بازار لهستان در بخش فراوری برق است و فرصت هایی را برای رشد قابل توجه در سال های اخیر باز می نماید.

علاوه بر بازار لهستان، اسکلتون تکنولوژیز و ZPUE در پی فرصت هایی در شمال اروپا هستند، بازاری که هر دو شرکت در حال حاضر در آن فعال هستند.

تونی موبرگ، مدیر فروش اسکلتون تکنولوژیز، گفت: اسکلتون تکنولوژیز در موقعیت مناسبی برای یاری به لهستان در رسیدن به اهداف خود واقع شده است، زیرا عملکرد محصولات ما در بخش ذخیره انرژی بی سابقه است. شراکت با یک شرکت پیشرو لهستانی مانند ZPUE برای ما جالب توجه بود، زیرا دو شرکت یک طرز فکر نوآورانه مشترک و تمایل به همکاری دارند. برداشتن گام های بعدی با هم، هر دوی ما را قوی تر می نماید و ردپای اسکلتون تکنولوژیز را در بازار لهستان افزایش می دهد.

فناوری گرافنی شرکت اسکلتون با عنوان Curved Graphene، با افزایش دو برابر دانسیته انرژی، پیشرفت های جدیدی را در این حوزه به ارمغان می آورند. بنابراین، برای استفاده انبوه در سیستم حمل و نقل بسیار مناسب هستند. ابرخازن های نانویی شرکت اسکلتون دانسیته انرژی دو برابر بیشتر از خازن های معمولی رقبا ایجاد می نماید. ابرخازن ها که با میدان الکتریکی شارژ می شوند احتیاج به واکنش شیمیایی ندارند و به سرعت شارژ می شوند. اسکلتون تکنولوژیز با استفاده از مشتقات کربنی دارای حفره های نانوساختار و مواد گرافنی اقدام به فراوری ابر خازن می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 777

به "قراردادی برای استفاده از ابرخازن نانویی در قطار های لهستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قراردادی برای استفاده از ابرخازن نانویی در قطار های لهستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید