معاون دفتر روحانی: در دولت تدبیر و امید سهم مدیریتی زنان از 5 درصد به 26 درصد رسید

به گزارش پرشین بلاگ، تهران (پانا) - معاون دفتر رئیس جمهوری گفت گرچه جای خالی وزیر زن در دولت های یازدهم و دوازدهم، باعث افسوس روحانی است اما نظام اداری امروز ایران به دلیل افزایش سهم مدیریتی زنان از 5 درصد به 26 درصد، بیش از هر زمان دیگری آماده پذیرش زنان شایسته در جایگاه وزیر است و موانع هم از هر زمان دیگری کمتر.

معاون دفتر روحانی: در دولت تدبیر و امید سهم مدیریتی زنان از 5 درصد به 26 درصد رسید

علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر با انتشار ویدئوی بخش هایی از سخنرانی روز شنبه حسن روحانی در دیدار فعالان حوزه زنان و خانواده نوشت:

از روایت رییس جمهور درباره وزیر زن، نکات قابل تأملی را می توان دریافت کرد: روحانی، حضور وزیر زن در کابینه را انتظاری به حق و مطالبه ای مطلقا درست می داند و دیگر اینکه موضوعاتی همچون وزارت زنان، هنوز و همچنان نیازمند اجماعی فراتر از اراده رییس جمهور است.

روحانی با اصرار بر حضور زنان در جایگاه معاون رییس جمهور، معاون وزیر، سفیر، رییس سازمان های ملی، معاون استاندار، فرماندار و ... تلاش کرد چهره تک جنسیتی مدیریت کشور را دگرگون کند و در فضایی با اصطکاک کمتر، برای پذیرش حضور زنان در مدیریت ارشد کشور بسترسازی کند.

گرچه جای خالی وزیر زن در دولت های یازدهم و دوازدهم، باعث افسوس روحانی است اما نظام اداری امروز ایران به دلیل افزایش سهم مدیریتی زنان از 5 درصد به 26 درصد، بیش از هر زمان دیگری آماده پذیرش زنان شایسته در جایگاه وزیر است و موانع هم از هر زمان دیگری کمتر.

حسن روحانی رئیس جمهوری عصر شنبه در دیدار فعالان حوزه زنان و خانواده، با بیان اینکه در دولت های یازدهم و دوازدهم یکی از نکاتی که همواره بر آن تأکید می کردیم، استفاده وزرا از مدیران خانم بوداظهار کرد: مسأله جوان و زن ها به عنوان 2 موردی بود که همواره روی آن تأکید می کردم و از وزرا می پرسیدم. حتی ممکن است کسی بگوید اگر شما این همه اهتمام قایل بودید چرا یک خانم را وزیر نکردید من دلم خیلی می خواست هم در دولت یازدهم و دوازدهم، توان ما محدود است گاهی وقت ها آدم یک کاری می خواهد بکند دست هایش باز نیست.

وی افزود: من اراده ام این بود، حتی در دولت یازدهم 2 تا خانم را به عنوان 2 وزیر انتخاب کرده بودم، نشد به هر حال. ولی از خانم ها در رده بالا استفاده کردیم. یعنی خانمی که در هیأت وزیران به عنوان معاون رئیس جمهور است، معاون رئیس جمهور در دنیا مقامش از وزیر بالاتر است در کشور ما هم معاون رئیس جمهور جایگاه بلندی دارد همانند وزیر و گاهی بالاتر از وزیراست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 319

به "معاون دفتر روحانی: در دولت تدبیر و امید سهم مدیریتی زنان از 5 درصد به 26 درصد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون دفتر روحانی: در دولت تدبیر و امید سهم مدیریتی زنان از 5 درصد به 26 درصد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید