منبع عراقی: مصطفی الکاظمی در انتخابات نامزد نمی گردد

به گزارش پرشین بلاگ، یک منبع نزدیک به نخست وزیر عراق گفت که الکاظمی قصدی برای شرکت در انتخابات یا حمایت از هیچ حزب و جناحی را ندارد.

منبع عراقی: مصطفی الکاظمی در انتخابات نامزد نمی گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک منبع نزدیک به مصطفی الکاظمی به رسانه ها گفته است که وی قصد نامزد شدن در انتخابات مجلسی پیش رو را ندارد.

وبگاه روسیا الیوم به نقل از این منبع نوشت که مصطفی الکاظمی از مدت ها پیش این تصمیم را گرفته بود و امروز آن را قطعی نموده است.

این منبع اضافه نمود: تیم سیاسی الکاظمی و دفتر و نزدیکان وی هرگز در انتخابات شرکت نخواهند کرد و نخست وزیر از هیچ حزب و لیستی حماست نمی کند و هیچ حزبی و جناحی نیز قرار نیست نام الکاظمی را در لیست خود بیاورند.

او سپس گفت که دولت فعلی حاصل یک بحران اجتماعی است و دولت رقیب انتخاباتی کسی نیست.

همزمان این منبع به وبگاه المسله (نزدیک به مقتدی صدر) گفت که اخبار منتشر شده در رسانه ها مبنی بر پیشنهاد مقتدی صدر به مصطفی الکاظمی برای عدم شرکت در انتخابات در ازای حمایت از وی برای رسیدن به نخست وزیری برای بار دوم، صحت ندارد و الکاظمی از ابتدا قصد شرکت در انتخابات را نداشت.

انتخابات زودهنگام مجلسی عراق قرار است ششم ژوئن 2021 (نیمه خرداد 1400) برگزار گردد. رییس جمهوری عراق 15 آبان ماه جاری قانون جدید انتخابات این کشور را پس از تصویب در مجلس، تایید کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 312

به "منبع عراقی: مصطفی الکاظمی در انتخابات نامزد نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منبع عراقی: مصطفی الکاظمی در انتخابات نامزد نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید