نتیجه نشست کمیسیون مشترک برجام چه بود؟

به گزارش پرشین بلاگ، نشست کمیسیون مشترک برجام که از ساعتی پیش در گرندهتل وین شروع شده بود، سرانجام یافت و قرار شد گفت وگوهای فنی در نشست های کارشناسی ادامه یابد.

نتیجه نشست کمیسیون مشترک برجام چه بود؟

به گزارش خبرنگاران، بر این اساس، نشست های دو گروه کارشناسی که از هفته گذشته به طور موازی جهت رایزنی های فنی در دو حوزه برطرف تحریم و مسائل هسته ای شروع به کار نموده اند، ادامه خواهند یافت.

نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی در حوزه جنبه های فنی مربوط به برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای، به کمیسیون مشترک اعلام می گردد.

در ابتدای نشست امروز کمیسیون مشترک، عراقچی رئیس هیأت ایرانی، ضمن محکوم کردن خرابکاری اخیر در تأسیسات نطنز و گلایه شدید از واکنش ضعیف کشورهای اروپایی به این حادثه، تأکید کرد که اعضای برجام باید یکصدا و بدون ملاحظات سیاسی، این اقدام را که مصداق تروریسم هسته ای و تخطی فاحش از قوانین بین المللی است، محکوم و تقبیح کنند.

عراقچی تأکید کرد که هیات مذاکره کننده جمهوری اسلامی به دنبال مذاکرات فرسایشی و اتلاف وقت نیست و تأکید دارد که گفت وگوها در چارچوبی معین و در زمانی قابل قبول انجام گیرد.

رئیس هیأت ایران در مورد شروع غنی سازی 60 درصدی در کشورمان توضیح داد که این اقدام در چارچوب حقوق ایران ذیل بند 26 و 36 برجام و با هدف برطرف بعضی نیازهای کشور در حوزه پزشکی انجام گرفته است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 283

به "نتیجه نشست کمیسیون مشترک برجام چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه نشست کمیسیون مشترک برجام چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید