وزیر خارجه یمن: قیمومیت هیچ کشوری را نمی پذیریم، از مقاومت دست برنخواهیم داشت

به گزارش پرشین بلاگ، وزیر خارجه یمن گفت که کشورش قیمومیت هیچ کشور دیگری را نخواهد پذیرفت.

وزیر خارجه یمن: قیمومیت هیچ کشوری را نمی پذیریم، از مقاومت دست برنخواهیم داشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت: علت تشدید تنش ها در تعدادی از جبهه های یمن این است که ائتلاف سعودی به این باور رسیده که در فشار آوردن علیه صنعا شکست خورده است.

وی در گفت وگو با المیادین اضافه کرد: ما دستمان را برای صلح عادلانه باز می کنیم. فرودگاه صنعاء و بنادر باید باز گردد تا نشانه هایی از صلح وجود داشته باشد.

شرف گفت: تا زمانی که ائتلاف سعودی تمایل به ادامه جنگ داشته باشد، به ایستادگی در برابر آن ادامه می دهیم.

وزیر خارجه یمن گفت: ما آماده ایم تا اختلافات با طرف آمریکایی را مورد آنالیز قرار دهیم، اما در عین حال به دیپلماسی ایستادگی نیز ادامه خواهیم داد و تحت هیچ شرایطی از آن دست بر نخواهید داشت.

وی اضافه کرد: فرودگاه بین المللی صنعا یک فرودگاه غیرنظامی است، بنابراین بمباران فرودگاه صنعا به این معناست که آن ها نمی خواهند اوضاع یمن عادی گردد یا به سمت صلح بروند.

شرف گفت: ما نه از سوی عربستان و امارات و نه از سوی هیچ کشوری قیمومیت نمی پذیریم بنابراین با وجود همه موانع، به کوشش خود ادامه خواهیم داد.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با بعضی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی گناه نتیجه ای برای رژیم سعودی نداشته است.

تجاوز نیروهای ائتلاف عربی ـ آمریکایی به سرکردگی عربستان سعودی به یمن تا به امروز موجب خلل در مقاومت مردم این کشور نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 606

به "وزیر خارجه یمن: قیمومیت هیچ کشوری را نمی پذیریم، از مقاومت دست برنخواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه یمن: قیمومیت هیچ کشوری را نمی پذیریم، از مقاومت دست برنخواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید