پرسپولیس و 13 فدراسیون در فهرست حقوق های پنهان

به گزارش پرشین بلاگ، شرایط ثبت اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دستگاه های اجرایی نشان داد در فهرست دستگاه ها و سازمان هایی که درج اطلاعات آنها صفر یا حداقل است، حدود 22 سازمان ورزشی قرار دارند که یا اصلا اطلاعاتی وارد نکرده اند یا در معدود مواردی حداکثر 11 درصد ثبت اطلاعات انجام داده اند.

پرسپولیس و 13 فدراسیون در فهرست حقوق های پنهان

به گزارش خبرنگاران، با وجود گذشت چهار سال از راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا و الزام قانون برنامه ششم توسعه و تکلیف قوانین بودجه برای ورود اطلاعات کارکنان به سامانه، اکنون در سال پایانی برنامه همچنان آمار ورود دستگاه ها تامل برانگیز است.

این در حالی است که حتی مشروط شدن پرداخت حقوق به گزارش های سامانه ثبت حقوق و مزایا هم نتوانسته موجب ورود دستگاه های زیادی گردد و آخرین گزارشی که اخیر از سوی سازمان اداری و استخدامی به سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد اعلام شد نشان از آمار عجیبی داشت؛ به طوری که حدود 1300 دستگاه حداقل در امسال اصلا ورود اطلاعات نداشته اند.

در بین سازمان هایی که درصد ورود آنها به سامانه ثبت حقوق و مزایا صفر است می توان به زیر مجموعه های وزارت ورزش اشاره نمود که چندی پیش هم لطیفی-رئیس سازمان اداری و استخدامی-به این وزارتخانه و نبود اطلاعات شفاف از زیرمجموعه هایش اشاره نموده بود.

بر اساس این گزارش، 17 سازمان ورزشی درصد ورود اطلاعات حقوق و دستمزدشان صفر است که از جمله آنها می توان به شرکت ورزشی فرهنگی پرسپولیس، اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی، اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان و اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان اشاره نمود.

13 فدراسیون هم در رابطه با حقوق های خود در سامانه شفاف سازی ننموده اند که عبارتند از فدراسیون های کشتی، بوکس، تنیس، تیراندازی، جودو و کوراش، چوگان، دو و میدانی، دوچرخه سواری، ژیمناستیک، وزنه برداری، کوهنوردی، فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و فدراسیون ورزش مدارس.

اما از زیر مجموعه های وزارت ورزش چند مورد فقط تا 11 درصد ورود اطلاعات داشته اند که شامل کمیته ملی المپیک ایران و بعلاوه فدراسیون های بدنسازی و پرورش اندام، موتورسواری و اتومبیلرانی، ورزش همگانی و ورزش های رزمی است.

مقاومت دستگاه های اجرایی در ورود اطلاعات در سامانه حقوق و مزایا در حالی ادامه دارد که مقرر شده بود اگر حداکثر تا 15 آذرماه اطلاعات در سامانه وارد یا تکمیل نشده باشد ، پرداخت حقوق برای مسئولان مربوطه یعنی بالاترین مقام دستگاه اجرایی به همراه معاونان اقتصادی و اداری یا معاون توسعه منابع انسانی و بعلاوه ذی حساب انجام نگردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 630

به "پرسپولیس و 13 فدراسیون در فهرست حقوق های پنهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس و 13 فدراسیون در فهرست حقوق های پنهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید