تور اروپا ارزان: اروپا به زغال سنگ روی می آورد

به گزارش پرشین بلاگ، با وجود اهداف انرژی سبز بلندپروازانه، اروپا اگر نتواند گاز طبیعی به اندازه کافی ذخیره کند، ممکن است مجبور گردد زمستان سال جاری زغال سنگ بیشتری بسوزاند.

تور اروپا ارزان: اروپا به زغال سنگ روی می آورد

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، سیموناس ویلیکیس، کارشناس بازار انرژی اتحادیه اروپا به خبرگزاری تاس روسیه گفت: قیمت گاز تحت تاثیر ریسک ذخایر گاز ناکافی در آستانه فصل گرمایش زمستان بالاتر می رود. اگر ذخایر اکنون پر نشوند و زمستان سردی پیش رو باشد، کشورهای اتحادیه اروپا ممکن است ناچار شوند از نیروگاه هایی استفاده نمایند که بجز گاز با سوختهای دیگری از جمله زغال سنگ فعالیت می نمایند تا برق کافی فراوری نمایند. این سناریو به بلندپروازیهای اتحادیه اروپا برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای لطمه خواهد زد.

قیمت گاز در اروپا طی هفته های اخیر جهش پیدا نموده و قیمت گاز قطب TTF هلند از ابتدای سال 250 درصد افزایش یافته است. قیمت گاز در اقتصادهای عظیم شامل آلمان و فرانسه هم افزایش داشته و به رشد کم سابقه قیمتهای برق منتهی شده است.

کل اروپا از جمله انگلیس با نزدیک شدن فصل سرما، به علت ذخایر محدود گاز در سراسر این منطقه و فراوری نیروی بادی اندک، با افزایش قیمت گاز طبیعی و برق دست و پنجه نرم می نمایند.

در انگلیس که دیگر عضو اتحادیه اروپا نیست، افزایش قیمت گاز طبیعی و هوای گرم و ساکن این کشور را وادار کرد یک نیروگاه زغال سوز قدیمی را برای تامین تقاضای برق دوباره راه بیاندازد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، افزایش قیمت گاز طبیعی باعث تقویت تقاضای جهانی برای زغال سنگ شده است. بانک آمریکایی گلدمن ساکس هفته جاری پیش بینی خود از قیمت زغال سنگ در آسیا را تقریبا دو برابر کرد و بعلاوه پیش بینی کرد به علت قیمت بالای گاز در آستانه فصل سرما، قیمت زغال سنگ حرارتی نیوکاسل در سه ماهه چهارم به 190 دلار در هر تن می رسد در حالی پیش بینی قبلی این بانک 100 دلار در هر تن بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 492

به "تور اروپا ارزان: اروپا به زغال سنگ روی می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا ارزان: اروپا به زغال سنگ روی می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید