اشاره تلویحی روزنامه فرانسوی به حمایت بن سلمان از اسلام ستیزان

به گزارش پرشین بلاگ، روزنامه معروف فرانسوی طی گزارشی تلویحا از نقش رژیم سعودی و، ولی عهد آن در حمایت از گروه های افراطی اسلام ستیز پرده برداشت.

اشاره تلویحی روزنامه فرانسوی به حمایت بن سلمان از اسلام ستیزان

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ تور کانادا بیشتر بدانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک روزنامه فرانسوی نوشت که پلیس فرانسه یک دیپلمات نزدیک به محمد بن سلمان، ولی عهد عربستان سعودی را که حامل پول زیادی در فرودگاه شارل دوگل پاریس بود، دستگیر نموده است.

روزنامه معروف لوموند، نوشت که این دیپلمات نیم میلیون یورو پول نقد در کیف خود داشته و از فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز به فرودگاه شارل دوگل آمده بود که دستگیر شد.

نویسنده این گزارش، درباره علت حمل این مبلغ پول و جایی که قرار بود هزینه گردد، می پرسد: آیا این مبلغ برای تامین گروه های افراطی اسلام ستیز است یا حقوق قاتلان اجیر شده یا یک رشوه برای خوب جلوه دادن وجهه بن سلمان؟

در ادامه این گزارش آمده است: مبلغ کشف شده، با دقت تمام در جیب های پلاستیکی قرار گرفته بود و با کش های پلاستیکی، محکم در داخل یک کیف عادی جاسازی شده بود. پس از چند ساعت تبادل نظر به صاحب این کیف پر از پول نقد اجازه داده شد تا با کلیه وسایلش به شهر نیس برود.

بر اساس این گزارش، مسافران در صورت حمل این مبالغ به صورت نقد باید جریمه بزرگی پرداخت نمایند، اما جرمی نیست که مجازات آن زندان باشد. در چنین شرایطی، مقامات مسئول در مبدأ می بایست، مستقیما مقامات مافوق خود را در جریان این مسأله قرار دهند. بعلاوه طرف های ذی ربط مانند اداره ملی اطلاعات، تحقیقات گمرک و سرویس تحقیقات اقتصادی قضایی باید از این مسأله اطلاع یابند.

پایگاه خبری 26 سپتامبر با باز نشر این گزارش، نوشت: در اقدامی تکان دهنده برای دنیا اسلام، پادشاهی سعودی از زعامت خود بر مسلمانان دنیا عقب نشینی کرد و مسائل آن ها را به حال خود رها کرد همان طور از حمایت از اسلام و پیغامبر رحمت (ص)، دست برداشت که آخرین آن، ارائه طرحی برای خنثی کردن کارزار تحریم کالا های فرانسوی از سوی مسلمانان بود.

در حالی که همه کشور های عربی و اسلامی کارزار گسترده ای برای تحریم کالا های فرانسوی ایجاد نموده بودند، رژیم سعودی یک طرح موازی برای ناکام گذاشتن این اقدام مسلمانان علیه دولتی که به اسلام اهانت نموده بود، ارائه کرد.

پاکستان، ترکیه، قطر و ده ها کشور عربی و اسلامی علاوه بر آن که، در کارزار تحریم کالا های فرانسوی شرکت کردند، سفرای فرانسه را فراخواندند و پیغام اعتراض دولت های خود را به این اهانت رسمی فرانسه به پیغامبر اکرم اسلام (ص)، را ابلاغ کردند.

در چنین شرایطی، یک منبع مطلع سعودی از اقدام ریاض در ایجاد یک طرح موازی برای خنثی کردن این کارزار عربی و اسلامی علیه فرانسه به این بهانه که کارزار مذکور را ترکیه راهنمایی می نماید، اطلاع داد.

این منبع که خواست نامش فاش نگردد به سعودی لیکس اظهار داشت که طرح سعودی به دستور، ولی عهد تدوین شد و دارای چندین مرحله است. استقبال شاهزاده های سعودی طی روز های گذشته از سفیر فرانسه در ریاض و صدور دستوراتی درباره عدم تظاهرات و تحریم کالا ها در داخل پادشاهی سعودی از جمله مراحل اولیه این طرح است.

اما تصاویر منتشر شده از استقبال سعودی ها از دیپلمات فرانسوی در عربستان، خشم گسترده ای را علیه آل سعود در کشور های اسلامی ایجاد کرد. شاهزاده خالد الفیصل امیر مکه، شاهزاده مشعل بن ماجد بن عبدالعزیز استاندار جده از لودویک بوی سفیر فرانسه در عربستان استقبال کردند و انتشار تصاویر آن در شبکه های اجتماعی، موجی از خشم علیه آل سعود در دنیا اسلام به راه انداخت.

انتشار تصاویر موهن از پیغامبر اکرم (ص) و حمایت علنی و رسمی مقامات فرانسوی به ویژه امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور، موجب از خشم علیه آن ها را به راه انداخت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 405

به "اشاره تلویحی روزنامه فرانسوی به حمایت بن سلمان از اسلام ستیزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشاره تلویحی روزنامه فرانسوی به حمایت بن سلمان از اسلام ستیزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید