افزایش 50 درصدی حجم آزادراه های کلیدی و کریدوری در دولت یازدهم

به گزارش پرشین بلاگ، خبرنگاران : وزیر راه و شهرسازی گفت: طول بزرگراه های کشور در ابتدای دولت یازدهم 12 هزار کیلومتر بود که تا انتها دولت دوازدهم به 20 هزار کیلومتر افزایش خواهد یافت.

افزایش 50 درصدی حجم آزادراه های کلیدی و کریدوری در دولت یازدهم

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی مرتبط با وزارت راه و شهرسازی و زیرساخت های حمل و نقلی که امروز صبح 29 آبان با دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید، گفت: پروژه های عمرانی به صورت گسترده در کشور فعال است و برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل گام بزرگی برداشته ایم.

وی اضافه کرد: حجم آزادراه های کلیدی و کریدوری ما از ابتدای دولت یازدهم تا انتها دولت دوازدهم 50 درصد رشد داشت و از 2200 کیلومتر به 3200 کیلومتر آزادراه دست یافته ایم.

اسلامی با اشاره به افتتاح آزادراه مهم و استراتژیک کنارگذر شرق اصفهان در مراسم امروز یادآور شد: کریدور شمال به جنوب کشور وقتی به اصفهان می رسید، خودروها و کامیون های حامل بار برای انتقال به قطعات جنوبی یا شمالی اصفهان باید یک ساعت و نیم در ترافیک شهر اصفهان معطل می شدند و گره ترافیکی بزرگی ایجاد می شد اما با افتتاح این آزادراه، این گره ترافیکی برطرف شده و کاهش مصرف سوخت را در پی خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی یکی دیگر از اقدامات این وزارتخانه در دولت های یازدهم و دوازدهم را راه اندازی نهضت ساخت بزرگراه عنوان و اظهارداشت: از 12 هزار کیلومتر بزرگراه در ابتدای دولت یازدهم به 18 هزار کیلومتر در حال حاضر رسیده ایم و با 97 کیلومتر بزرگراهی که در نوار ساحلی هرمزگان و 24 کیلومتر بزرگراهی که امروز در استان کرمان به بهره برداری می رسد، در کوشش هستیم تا انتها دولت دوازدهم طول بزرگراه های کشور را به 20 هزار کیلومتر برسانیم.

اسلامی با اشاره به افتتاح 10 پروژه فرودگاهی در روز جاری تأکید کرد: ظرفیت فرودگاه ها در ابتدای دولت یازدهم 57 میلیون مسافر در سال بود که به 75 میلیون مسافر رسانده ایم. با افتتاح ترمینال اصلی فرودگاه امام خمینی (ره) این ظرفیت به 100 میلیون مسافر افزایش می یابد.

وی ادامه داد: قدرت ناوبری آسمان ایران را افزایش داده ایم و روت های هوایی (جهتهای هوایی) 40 درصد افزایش داشته است به گونه ای که از 900 فروند پرواز در روز ظرفیت انجام 1400 فروند پرواز در روز ایجاد شده است.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش رئیس جمهور درباره ویژگی های نوار ساحلی کشور گفت: 535 کیلومتر نوار ساحلی چهار بانده داریم که 138 کیلومتر آن در دولت دوازدهم افتتاح شده است.

وی ادامه داد: نوار ساحلی از خوزستان تا سیستان و بلوچستان 1828 کیلومتر است که 1030 کیلومتر آن به بزرگراه تبدیل شده است. مابقی نوار ساحلی به جامانده منهای 300 کیلومتر که هنوز پیمانکار ندارد، ظرف 36 ماه آینده به بزرگراه تبدیل خواهد شد.

اسلامی یادآور شد: از میناب به بعد تا پیش از این جاده خاکی بود و بر اثر سیلاب ها، پل های این جهت تخریب می شد اما در دولت دوازدهم پل های بزرگی ایجاد نموده ایم که در مقابل سیلاب مقاوم هستند و جاده را ساختیم و در ادامه آن جاده را چهاربانده خواهیم کرد.

223231

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 3

به "افزایش 50 درصدی حجم آزادراه های کلیدی و کریدوری در دولت یازدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 50 درصدی حجم آزادراه های کلیدی و کریدوری در دولت یازدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید