تور قطر ارزان: ایران و قطر با تونل به هم متصل می شوند

به گزارش پرشین بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک هیأت ایرانی به ریاست رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی کشورمان با وزیر حمل و نقل قطر و مجموعه متولی امور دریایی و بنادر این این کشور، گفت: از سوی وزارت راه و شهرسازی 4 توافقنامه مدنظر قرار گرفته که یک مورد در بخش هوایی، یک مورد بخش دریایی، یک مورد در حوزه بندری و چهارمین مورد، ساخت تونل زیر دریا بین ایران و قطر است که یک پروژه بی نظیر به شمار می رود و از بندر دیر بوشهر تا قطر خواهد بود.

تور قطر ارزان: ایران و قطر با تونل به هم متصل می شوند

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

وی اضافه کرد: در حال مذاکره و رایزنی هستیم و سازمان بنادر 3 توافقنامه را زیر نظر وزیر راه پیش می برد تا در نهایت با حضور رئیس جمهور به امضا برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایجاد تونل زیر زمینی قطر را به کل کشورهای شمالی، اروپا، کشورهای حوزه دریای خزر، شرق و غرب به وسیله جاده و ریل وصل می نماید، گفت: این پروژه یک تحول بزرگ برای قطر و نیز جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود تا خلیج فارس به شمال و جنوب متصل گردد و ارتباط گسترده ای با کشورهای غرب آسیا و حاشیه دریای خزر تا مدیترانه به وجود آید.

وی با تاکید بر اینکه توافقنامه مدنظر، گام بسیار بلندی برای دو کشور است، گفت: بخشی از این توافقنامه مربوط به حوزه دریایی و در عین حال دارای بخش جاده و ریل است و به همین علت کمیته مشترک تشکیل می گردد و زمانی که مذاکرات دو کشور به نتیجه برسد، به امضا می رسد.

لازم به ذکر است، وزیر راه و شهرسازی در صدر هیأتی اعم از مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با هدف توسعه ارتباطات زمینی، بندری، دریایی و هوایی از سوی دو کشور به قطر سفر نموده است و فردا نیز رئیس جمهور به دوحه سفر خواهد نمود تا توافقنامه های مربوطه بین دو کشور در بخش های مختلف در حضور وی به امضا برسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 683

به "تور قطر ارزان: ایران و قطر با تونل به هم متصل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور قطر ارزان: ایران و قطر با تونل به هم متصل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید