تور بمبئی: بازار هند در تسخیر سیب ایران

به گزارش پرشین بلاگ، به گزارش خبرنگاران، به نقل از صداوسیما صدرالدین نیاورانی گفت: سیب ایران با توجه به کرایه حمل که برای کشتی بین 2 تا 3 هزار و 500 دلار برای هر کارخانه دارد در هند حدوداً 65 سنت تا 70 سنت به طور میانه فروخته می گردد با توجه به جمعیت هند که بیش از 1 میلیارد است، طی سال های گذشته افزایش فراوری و صادرات سیب داشتیم.

تور بمبئی: بازار هند در تسخیر سیب ایران

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

او گفت: هندبه دو دلیل امکان نگهداری سیب را ندارد؛ دلیل اول فراوری کم کشمیر است که کفاف کل کشورشان را نمی دهد و دلیل دوم هم نداشتن سردخانه های مجهز است که بتوانند این سیب را در مدت فصل زمستان نگهداری نمایند. بازار قبلی شان از چین وارد می شده است که کیفیت سیب ایران را ندارد که همین امر موجب شده تا سیب ایران ه بازار را هند تسخیر کند.

نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: بیشترحجم صادرات سیب از استان های آذربایجان، زنجان و منطقه ها سمیرم اصفهان، دماونداست.

او با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید به کرایه حمل بار صادراتی سیب به وسیله کشتی ها نظارت کند گفت: متأسفانه شرکت های فورواردری هستند که کرایه 1500 تا 2 هزار دلاری هر کانتیر را حتی به 5 تا 6 هزار دلار هم در فصل اوج صادرات می رسانند و با بالا رفتن قیمت این محصول

نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: باتوجه به کیفیت سیب ایران و استقبال بیشتر مردم هند، صادرات سیب به این کشور افزایش یافته است. ما را در مقابل رقبای مان ضعیف می نماید

نیاورانی گفت: متأسفانه برخی از هندی ها خودشان زرنگ و فعال هستند و داخل بازار های ما خرید می نمایند و این بار را از مرز های ما می فرستند. بار را با کیفیت پایین می خرند و با قیمت مناسبتر و متأسفانه آن بازار ما و آن سکه کار را از بین می برند این هست که دولت باید نظارتی کند که این صادرات به وسیله افراد متخصص، شرکت های صادراتی داخلی انجام بشود.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 773

به "تور بمبئی: بازار هند در تسخیر سیب ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور بمبئی: بازار هند در تسخیر سیب ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید