برای اولین بار دانشمندان مسدودکننده مزه ساختند!

به گزارش پرشین بلاگ، بسیاری از مردم، به ویژه بچه ها و افراد مسن، با خوردن قرص مشکل دارند؛ داروهای مایع نیز اغلب طعم بسیار تلخی دارند که دست رد به سینه آن ها زده می گردد؛ به طور خلاصه، تلخی شدید علت اصلی پرهیز افراد، به ویژه بچه ها از مصرف داروهای خود و به خطر انداختن سلامتی و گاهی اوقات جان خود است.

برای اولین بار دانشمندان مسدودکننده مزه ساختند!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، تیمی از دانشمندان در مرکز حواس شیمیایی مونل اولین مسدودنماینده مزه موقت و موثر در انسان را کشف کردند. تحقیقات آنها در مجله British Journal of Pharmacology منتشر شده است.

نویسنده اول، لیندا جی فلامر، دکترا، همکار ارشد تحقیقاتی مونل و مدیر بخش، می گوید: مسدودنماینده مزه ای که آزمایش کردیم برای هر ترکیب تلخی کار می کرد.

تا به امروز، کوشش ها برای جلوگیری از تلخی غذاها و داروها بر روی یافتن مسدودنماینده های گیرنده های طعم تلخ روی زبان متمرکز بوده است. از آنجایی که داروهای مختلف مجموعه های متفاوتی از گیرنده های طعم تلخ را فعال می نمایند، هدف قرار دادن گیرنده های خاص ممکن است تنها تلخی را برای بعضی ترکیبات تلخ، اما نه همه، سرکوب کند.

کارول کریستنسن، دکترا، عضو هیئت علمی فارغ التحصیلان مونل، یکی از نویسندگان این مقاله گفت: احتیاج آشکاری برای ایجاد مسدودنماینده های تلخ وجود دارد که قادر به سرکوب تلخی بسیاری از داروها باشند. اگرچه انسان 25 گیرنده تلخی متفاوت دارد، اما تحقیقات در حال اجرا ما نشان می دهد که تنها تعداد انگشت شماری از گیرنده های تلخی ممکن است مسئول بیشتر تلخی داروها باشند.

سلول های چشایی در دهان که خانواده گیرنده های چشایی TAS2R هستند، با ترکیبات شیرین و تلخ تحریک می شوند و با آزاد کردن آدنوزین تری فسفات (ATP)، منبع اصلی انرژی سلول، سیگنال ها را به رشته های عصبی منتقل می نمایند. به نوبه خود، ATP گیرنده ای به نام P2X2/P2X3 را روی سلول های عصبی گیرنده فعال می نماید. این اعصاب اطلاعاتی در خصوص طعم غذاها و داروها به مغز می فرستند.

این تیم از یک مهارنماینده گیرنده های P2X2/P2X3 به نام AF-353 برای جلوگیری از انتقال عصب مزه و کاهش سیگنال تلخی ناشی از داروها و سایر ترکیبات طعم استفاده کردند. چندین مسدودنماینده گیرنده های P2X2/P2X3 شناسایی شده اند که بعضی از آنها در آزمایش های بالینی برای درمان سرفه مزمن مورد استفاده قرار گرفتند. با این حال، یک عارضه جانبی در این کارآزمایی ها، اختلال چشایی بود.

یکی از یافته های کلیدی این مطالعه این است که شستشوی دهان با AF-353 به طور قابل توجهی تلخی دو داروی مهم را که بیماری های مزمن رایج را درمان می نمایند کاهش می دهد؛ Praziquantel برای انگل ها و Tenofovir Alafenamide (TAF) برای هپاتیت B و HIV.

دکتر پیهوا جیانگ، عضو هیئت علمی مونل، گفت:AF-353 اولین مسدودنماینده طعم تلخ جهانی است که شناسایی شده است. علاوه بر طعم تلخ، بر مزه های شور، شیرین و ترش نیز تأثیر می گذارد. با این حال، AF-353 فقط طعم را مسدود می نماید. سایر احساسات دهان مانند سوزن سوزن شدن ناشی از کربناته شدن تحت تأثیر قرار نگرفتند.

این تیم آزمایش های چشایی حسی انسان و آزمایش های رفتاری موش را برای مشخص وسعت، قدرت و مدت اثرات مسدودنماینده انجام دادند. نتایج مطالعات انسان و جوندگان از نظر وسعت و مدت زمان عمل AF-353 مشابه بود.

استفاده موضعی از AF-353 به طور مستقیم در دهان ممکن است مصرف بسیاری از داروهای مهم را آسان کند، به ویژه داروهایی که برای بچه ها در کشورهای در حال توسعه نجات بخش هستند. فلامر می گوید: در افراد، 60 تا 90 دقیقه طول می کشد تا اثر مسدودنماینده از بین برود.

جیانگ گفت: ما اکنون در پی مسدودنماینده های طعمی هستیم که سریع تر عمل نمایند و اجازه دهند شرایط دهان زودتر به حالت عادی بازگردد.

منبع: scitechdaily

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 تیر 1403 بروزرسانی: 2 تیر 1403 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 1004

به "برای اولین بار دانشمندان مسدودکننده مزه ساختند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای اولین بار دانشمندان مسدودکننده مزه ساختند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید