بسته بودن مرزهای عربستان یک هفته دیگر تمدید شد

به گزارش پرشین بلاگ، عربستان سعودی بسته بودن مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود به دنبال شیوع گونه جدید از ویروس کرونا را یک هفته دیگر تمدید کرد.

بسته بودن مرزهای عربستان یک هفته دیگر تمدید شد

به نقل از خبرگزاری دولتی عربستان (واس)، عربستان سعودی که هفته پیش در پی شناسایی گونه جهش یافته جدیدی از ویروس کرونا در بعضی کشورهای اروپایی، همه مرزهای خود را بسته بود، این تعطیلی را یک هفته دیگر تمدید کرد.

یک مقام مسئول در وزارت کشور عربستان سعودی گفت که در چارچوب تدابیر پیشگیرانه وزارت بهداشت به دنبال شیوع گونه جدیدی از ویروس کرونا در کشورهای غربی از جمله انگلیس، بسته شدن مرزهای زمینی، دریایی و هوایی این کشور برای یک هفته دیگر تمدید شده است.

مقام مسئول تأکید کرد که ورود به این کشور به وسیله گذرگاه های زمینی ، دریایی و هوایی ممنوع است.

همچنین در چارچوب تدابیر جدید کرونایی کلیه افرادی که طی سه ماه گذشته از کشورهای اروپایی وارد عربستان شدند، بایستی تست کرونا بدهند. از سوی دیگر کسانی که طی حدود دو هفته اخیر از کشورهای اروپایی وارد این کشور شدند، بایستی به مدت دو هفته در خانه قرنطینه شوند.

بوریس جانسون،نخست وزیر انگلیس به تازگی گفت که گونه جهش یافته جدیدی از ویروس کرونا در این کشور کشف شده که سرعت شیوع آن 70 درصد بیشتر است.

پیش از این نیز، همزمان با افزایش نگرانی ها در پی شیوع گونه جدیدی از ویروس کرونا در جنوب انگلیس کشورهای هلند، بلژیک، فرانسه، ایتالیا، آلمان، ایران، کویت و ترکیه نیز پروازهای ورودی از انگلیس را ممنوع نموده بودند .

اعمال محدودیت های اضطراری اخیر توسط بعضی کشورها در شرایطی صورت می گیرد که وزیر بهداشت انگلیس، گونه شناسایی شده ویروس کرونا را به لحاظ سرعت شیوع، مهارناپذیر خوانده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 105

به "بسته بودن مرزهای عربستان یک هفته دیگر تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته بودن مرزهای عربستان یک هفته دیگر تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید