برترین عطر زنانه؛ معرفی 6 عطر زنانه محبوب در جهان

به گزارش پرشین بلاگ، برترین عطر زنانه از نگاه هر زن دارای روایح منحصر به فرد و متفاوتی است. هر زنی جهانی زیبا، مجذوب نماینده و شخصی خودش را دارد که بسته به نوع دیدگاه و تفکرش به سمت روایح خاصی برای خرید عطر زنانه کشیده می گردد. عطرها برترین راویان داستان ها و خاطرات هستند. برای یک زن، برترین عطر زنانه برای پاییز می تواند با قدم زدن او در خیابان های زرد شده از برگ خشک درختان گره خورده باشد. یا رایحه ای را به عنوان برترین عطر زنانه برای زمستان انتخاب کند که با اولین خیره شدن به چشم های معشوقش در فکر او مانده است. عطرها چیزی بیش از یک اکسسوری تکمیلی برای استایل هستند. به ویژه برای خانم ها، عطر و ادکلن یک بیانیه شخصی است که می توانند بدون صحبت کردن با دیگران، به آن ها منتقل نمایند. در این مقاله با برترین عطرهای زنانه آشنا خواهیم شد. عطرهایی که در جهان توجه زنان زیادی را به خود جلب نموده اند و به آن ها در بیان هویتشان یاری نموده اند. بعلاوه در انتها، نکات مهم برای انتخاب برترین عطر زنانه هم آمده است.

برترین عطر زنانه؛ معرفی 6 عطر زنانه محبوب در جهان

معرفی برترین عطر و ادکلن های زنانه جهان

در ادامه از میان فهرست بلند برترین عطرهای زنانه، عطرهایی آنالیز شده اند که تحسین بسیاری را از سوی سردبیران مجلات معتبر، کلکسیونر ها و متخصصان عطر به دست آورده اند. چه در پی عطر شیرین زنانه یا عطر گرم زنانه برای پیچیدگی و اغواکنندگی بیشتر هستید، چه در پی عطر مشهور کلاسیک، مدرن یا حتی یک عطر خنک زنانه باشید، از میان 6 عطر آنالیز شده، گزینه ای متناسب با ترجیحات شما وجود دارد. برای کشف بعد تازهی از جهانی عطرها به خواندن ادامه دهید.

گوچی بلوم برترین عطر زنانه با روایح کلاسیک

برای ایجاد یک عطر گلی قوی و باکیفیت، گوچی از اسانس طبیعی گل های سفید در بالاترین غلظت و شدت استفاده نموده است. درست مانند گل ها، نت های گوچی بلوم (Gucci bloom) در طول زمان شکوفا می شوند. هر نت منحصربه فرد و دل پذیر است و حواس را بیدار می نماید. گوچی بلوم رایحه ای طراحی شده برای تجلیل از اصالت، سرزندگی و تنوع زنانه است. برای تحسین شکوفا شدن به روشی طبیعی، رسا و فردی. این ادکلن زنانه که به وسیله استاد عطرساز، آلبرتو موریلاس برای فصول بهار و تابستان طراحی شده است، در ابتدا با بوی خوش یاس باز می گردد و سپس به مریم گلی و گل سرخ می رسد. در نت خاتمهی، از گل رنگون رونده (Rangoon Creeper) استفاده شده است. یک گل منحصر به فرد کشف شده در جنوب هند که برای اولین بار در صنعت عطرسازی استفاده می گردد تا رایحه ای غنی و یکتا برای گوچی بلوم ایجاد کند. عطری که با استشمام آن به باغی خیالی پر از گل منتقل می شوید. چرا که تمام هدف پشت گوچی بلوم، القای این تصور خلاقانه است. طراحی بطری عطر به صورت لاکی با حسی از نگه داشتن یک ظرف چینی وینتیج در دست است که انتخاب رنگ صورتی ملیح و پودری برای بطری، این حس را چند برابر نموده است.

لوئوه 001 برترین عطر زنانه با روایح مدرن

لوئوه 001 (Loewe 001 Woman) عطری شرقی با جنبه هایی گلی مناسب تمام فصول مخصوصا فصول سرد است. عطری که به خوبی با همتای مردانه خود Loewe 001 Man جفت می گردد و نوازش لطیف پوست را تداعی می نماید. پرفورمنس این عطر با ترنج ایتالیایی، نارنگی کالابریا و فلفل صورتی شروع می گردد. یاس مخدر مصری با خلوص نت کتان و آکورد چوب صندل، هارمونی مدرنی در قلب روایح این عطر زنانه ایجاد نموده اند. مولکول انحصاری کهربا با نام (Ambar 001) به همراه مشک هوس انگیز و وانیل لذیذ در پایه قرار دارند تا این ادکلن زنانه برترین انتخاب برای خانم های مدرن باشد.

بلک ارکید حسی ترین عطر زنانه

مانند بسیاری از روایح برند تام فورد، بلک ارکید (Tom ford black orchid) به طرز غیرقابل انکاری اغواکننده و مجذوب کننده است. یک چوبی، زمینی و ادویه ای گرم که در خانواده بویایی گلی و شرقی واقع شده است. بلک ارکید هارمونی روایح مفصلی دارد. نت های اولیه عبارتند از ترافل، گارجهان، انگور فرنگی سیاه، یلانگ یلانگ، یاس، ترنج، پرتقال ماندارین و لیموی آمالفی. در بخش میانی، روایح ارکیده، ادویه جات، نت های میوه ای و نیلوفر آبی به گارجهان، یلانگ یلانگ و یاس ملحق می شوند. روایح پایه با وجود شکلات تلخ، بخور، عنبر، خس خس، وانیل، نعناع هندی، چوب صندل و کهربا، به تاریکی و مرموز بودن هارمونی کلی، عمق بیشتری می بخشند و اوج مجذوب کنندهیتی زنانه را به تصویر می کشند.

پرادا کندی عطری برای روزمره

پرادا کندی (Prada candy) با روایح کاراملی و پودری اش یک زن خشنود با لباس های رنگ روشن و درخشان را تداعی می نماید. با کارامل در ابتدا، مشک ترکیب شده با نت های پوری در قلب و نت وانیل و بنزوئین در بخش خاتمهی، آبنبات پرادا برترین عطر زنانه در جهانی روایح شیرین و خوشمزه (گورماند) به شمار می رود. عطری مناسب روزمره که ایدئال برای استفاده در روزهای سرد پائیز و زمستان است.

لیبر عطری برای بیان آزادی

لیبر ایو سن لوران (ysl libre) یا همان لیبغ که در زبان فرانسه به معنای آزادی است، در گروه روایح شرقی با جنبه های فوژری یا همان سرخسی واقع شده است. عطری مناسب فصول سرد و خنکی بهار که زنی جسور و آزاد را به تصویر می کشد. لیبر یک سیتروسی (مرکباتی) زنانه است. این را می توان از رایحه درخشان پتیت گرین، برگرفته از برگ نارنج که در نت ابتدایی آن قرار گرفته به خوبی احساس کرد. رایحه ای که در کنار ترکیبی از اسطوخودوس، پرتقال ماندارین و انگور فرنگی سیاه واقع شده است. آرامش اسطوخودوس همچنان در بخش میانی در کنار لطافت گلبرگ های شکوفه پرتقال و ظرافت روایح یاس حضور دارد. تعادل بین ظرافت زنانه و جسارتی مجذوب کننده، با روایح خاتمهی لیبر تشکیل شده از وانیل ماداگاسکار، مشک، سدر و عنبر در نهایت مهارت به تصویر کشیده شده است. لوگوی نمادین این برند، به طرز باشکوهی روی شیشه نقش بسته است. زنجیر طلایی دور گردن عطر در هماهنگی با مایع درون بطری، باعث شده شیشه عطر مانند جواهر بدرخشد.

دلینا عطری با برترین خط بو

دلینا از برند د مارلی (Delina Parfums de Marly) یک عطر گلی با پایه ای چوبی برای تابستان و بهار است که خط بویی خیره کننده دارد. کوئنتین بیش، عطار برجسته و خوشنام کمپانی جیودان، برای نت های شروعین دلینا از لیچی، ریواس، ترنج و جوز هندی استفاده نموده است. او در بخش میانی لطافت و مجذوب کنندهیت زنانه را با ترکیب حسی روایح گل های صدتومنی و رز ترکی در لمسی از وانیل، مشک و آکوردپتالیا به تصویر کشیده است. در نهایت در بخش نهایی با روایح پایه چوبی برگرفته از چوب سدر، وتیور هائیتی، بخور و نت کشمران، تعادل و ثبات را به تمام هارمونی تزریق نموده است. دلینا اگر چه یک عطری ملایم و حسی است اما خط بویی قدتمند دارند و برای زمان هایی که در پی جلب توجه و چرخش سرها به سمت خود هستید، انتخاب ایدئالی است.

بابری گادس، عطر زنانه سال

باربری گادس (burberry goddess) روایحی قدرتمند از خانواده معطر آروماتیک دارد که بر مجذوب کنندهیت وانیل راسخ است. رایحه ای که قدرتمندی انرژی زنانه را نشان می دهد. خاویار وانیل، اسانسی خیره کننده و تازه استخراج شده از وانیل است که برای اولین بار در این عطر استفاده شد و آن را به برترین عطر سال 2024 از نگاه جشنواره بنیاد عطر (TFF) تبدیل کرد. روایح آرامش یخش اسطوخودوس و نت های بازیگوش زنجبیل در بخش شروعین هارمونی این عطر، کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا به همراه شکلات و وانیل، شروعی غافلگیرکننده، اغواکننده و مسحورکننده داشته باشد. خاویار وانیل در قلب عطر قرار گرفته است. در خاتمه هم نت حسی وانیل نمایش بی نظیر روایح برترین عطر زنانه سال را به خاتمه می رساند.

نکاتی برای انتخاب برترین عطر زنانه

نکات زیادی در خصوص نحوه انتخاب برترین عطرهای زنانه وجود دارد. اما مهم ترین عنصری که باید در نظر داشت این است که باید بدانید شما یا فردی که قرار است به او عطر هدیه بدهید، به سمت کدام خانواده بویایی جذب می شوید. آیا از روایح گل های تازه لذت می برید یا نت های شیرین و خوشمزه را دوست دارید؟ شاید روایح گرم، سحرآمیز و فریبنده شرقی مورد علاقه شماست. شناخت و درک اندازه تمایل به انواع خانواده بویایی می تواند مسیر انتخاب برترین عطر زنانه را برای شما روشن تر کند.

بعلاوه، عطرها با هرم بویایی شان تعریف می شوند. به طور معمول، هر عطر دارای نت های بالایی، میانی و پایه است. نت های ابتدایی اولین برداشتی هستند که از بوییدن یک عطر دریافت می کنید. نت های میانی جزء اصلی عطر هستند و کمی بعد از نت های بالایی می توان آن ها را احساس کرد. نت های پایه، ماندگارترین روایح یک عطر را دارند و معمولاً نت های عمیق تری هستند که ساعت ها روی پوست یا لباس باقی می مانند.

علاوه بر شناخت هرم بویایی و خانواده روایح، مهم است در انتخاب برترین ادکلن زنانه به خاطر داشته باشید که عطر وقتی در هوا یا روی بلاتر (نوار تست کاغذی) پخش می گردد، در مقایسه با زمانی که روی پوست استفاده می گردد، بوی متفاوتی خواهد داشت. عوامل زیادی از جمله واکنش با شیمی بدن براساس PH پوست در تجربه بویایی نقش دارند. به همین علت است که تجربه بویایی روی پوست فرق دارد (درک بویایی ما از یک عطر، حتی از فردی به فرد دیگر هم فرق دارد). بنابراین بهتر است پیش از خرید عطر، یک بار خودمان عطر را روی پوست امتحان کنیم.

نحوه استفاده از عطر بر نحوه قضاوت درباره ماندگاری و اندازه پخش بوی یک عطر مؤثر است. همان طور که انتخاب رایحه یک امر شخصی است، نحوه استفاده از عطر هم به ترجیحات شخصی بستگی دارد. با این حال، اگر عطر خود را به شیوه غلطی بهره ببرید، بعد از یک ساعت تمام رایحه از بین خواهد رفت. به این علت که برترین روش ها را رعایت ننموده اید. اسپری کردن عطر روی پوست مرطوب، بیشتر از پوست خشک ماندگاری و پخش بو به همراه دارد. بعلاوه اسپری کردن عطر با فاصله 20 سانتی می تواند به پخش رایحه روی تمام بدن یا لباس به طور یکسان یاری کند و از تمرکز عطر روی بخش خاص و ایجاد لکه یا تشدید بو جلوگیری کند. هدف قرار دادن نقاط نبض هم بسیار اهمیت دارد. استفاده از عطر روی مچ، پشت گوش یا اطراف گردن و دکلته، یک حرکت هوشمندانه برای پخش بو و ماندگاری بیشتر است. با رعایت نکات گفته شده می توانید خرید عطری موفقیت آمیز داشته باشید.

منابع: harpersbazaar, gucci, edition.cnn, yslbeauty

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 تیر 1403 بروزرسانی: 10 تیر 1403 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 1006

به "برترین عطر زنانه؛ معرفی 6 عطر زنانه محبوب در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین عطر زنانه؛ معرفی 6 عطر زنانه محبوب در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید