تکمیل پروژه آزادراه شرق اصفهان تا سرانجام سال 1400

به گزارش پرشین بلاگ، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی تکمیل 9 آزادراه را در امسال و سال آینده اولویت گذاری نموده است، گفت: قطعه سوم آزادراه شرق اصفهان به طول 30 کیلومتر، در سال 1400 تکمیل خواهد شد.

تکمیل پروژه آزادراه شرق اصفهان تا سرانجام سال 1400

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، خیرالله خادمی امروز در مراسم بهره برداری از پروژه های ملی وزارت راه و شهرسازی و افتتاح آزادراه کنار گذر شرقی اصفهان، گفت: در حال حاضر 9 پروژه آزادراهی به عنوان پروژه های اولویت دار و جهش فراوری در حال انجام داریم که امروز آزادراه کنار گذر شرق اصفهان به عنوان یکی از این پروژه ها افتتاح شد.

وی افزود: همچنین آزادراه کنارگذر جنوبی تهران، آزادراه منجیل - رودبار، آزادراه خرم آباد - بروجرد، آزادراه ایزدخواست - شیراز، آزادراه تبریز - صوفیان، آزادراه مراغه - هشت رود، منطقه 2 آزادراه گرمسار - تهران و باند غربی منطقه 2 آزادراه تهران - شمال از پروژه های آزادراهی است که سال جاری و سال آینده به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا های حمل و نقل کشور ادامه داد: امروز کنارگذر شرق اصفهان به طول 63 کیلومتر در قالب 3 خط رفت و 3 خط برگشت افتتاح شد؛ با احداث این پروژه ترافیک قم و کاشان به اصفهان، به وسیله این آزادراه کاهش می یابد و در واقع به شرق اصفهان راهنمایی می گردد و سپس به آزادراه ها و بزرگراه های در جهت استان فارس راهنمایی می گردد.

وی با اشاره به کاهش 80 دقیقه ای زمان سفر با تکمیل این آزادراه گفت: آزادراه کنار گذر شرق اصفهان حلقه ارتباطی آزادراه های شمال و جنوب اصفهان است و موجب روان شدن ترافیک در مقطع اصفهان می گردد.

خادمی با بیان اینکه این پروژه موجب کاهش سوانح رانندگی و کاهش آلودگی هوا می گردد؛ افزود: با تکمیل این آزادراه ترافیک عبوری از داخل اصفهان نخواهیم داشت و به شرق اصفهان راهنمایی می گردد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا های حمل و نقل کشور گفت: این آزادراه نسبت به جاده موجود 35 کیلومتر کاهش جهت دارد و عامل تحول مالی برای شرق اصفهان است که از نظر پروژه های جاده ای، احتیاج بیشتری دارد.

وی درباره ارزش پروژه اظهار کرد: برای این پروژه 800 میلیارد تومان هزینه شده است که ارزش روز آن 1300 میلیارد تومان است، البته از سوی سرمایه گذار قبلی نیز سرمایه گذاری به ارزش امروز 500 میلیارد تومان اجرا شده است و بدین ترتیب ارزش امروز پروژه 1800 میلیارد تومان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در این پروژه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی 70 درصد و سرمایه گذاری دولت 30 درصد است.

خادمی در پاسخ به سؤال رئیس جمهور مبنی بر اینکه قطعه سوم این آزادراه چه زمانی افتتاح می گردد، گفت: هدفگذاری ما انتها تابستان 1400 برای تکمیل 30 کیلومتر باقی مانده است، اما برآورده می گردد تا انتها سال 1400 این پروژه تکمیل گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 20

به "تکمیل پروژه آزادراه شرق اصفهان تا سرانجام سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل پروژه آزادراه شرق اصفهان تا سرانجام سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید