جاماندگان از یارانه چه نمایند؟

به گزارش پرشین بلاگ، به گزارش خبرنگاران، پایان بعد از چند بار تکلیفی که در قانون بودجه برعهده دولت جهت ثبت نام از جاماندگان یارانه نقدی گذاشته شده بود، هیات وزیران در اوایل خرداد ماه امسال نسبت به تصویب آیین نامه مربوط به ثبت نام جاماندگان از یارانه نقدی و معیشتی براساس تبصره 14 قانون بودجه اقدام کرد.

جاماندگان از یارانه چه نمایند؟

طبق این مصوبه ثبت نام کلیه افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی، یارانه حمایت معیشتی خانوار و سایر یارانه ها از جمله افراد تازه، افرادی که تا به امروز ثبت نام ننموده اند و افرادی که منصرف شده اند و بعلاوه پرداخت یارانه نقدی به افراد واجد شرایط، براساس دستورالعمل مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه ها مشخص و در حد وصولی دریافتی ها (منابع) جدول تبصره (14) انجام خواهد شد.

بعلاوه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف شد که امکانات مورد استفاده متقاضیان دریافت یارانه نظیر سامانه ثبت اعتراضات، پاسخگویی، آزمون وسع و پیامکی را ضمن انجام آموزش های لازم در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار دهد.

اما طی این مدت بعضی داوطلبان برای ثبت نام یارانه به صورت حضوری به سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه نموده و یا این که ابهاماتی در رابطه با نحوه ثبت نام داشته اند، اما لازم به یادآوری است که تا زمانی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرایط وبت نام را فراهم ننموده و در این رابطه اطلاع رسانی نکند هیچ ضرورتی برای مراجعه وجود ندارد.

این در شرایطی است که طبق اعلام اخیر حاجتی، رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها پیش از این طی جلسات متعددی که بین سازمان هدفمندی یارانه ها و وزارت رفاه برگزار شده توافقاتی در رابطه با تبادل بانک های اطلاعاتی اجرا شده و وزارت رفاه مسئولیت آماده سازی بستر ثبت نام از جاماندگان را برعهده دارد و هر زمان که ثبت نام نهایی اجرا شده و فهرست متقاضیان به سازمان هدفمندی یارانه ها ارسال گردد، آنگاه این سازمان پرداخت را در یارانه آن ماه اعمال خواهد نمود.

رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها گفته بود که منابع لازم جهت ورود افراد تازه با استفاده از ظرفیت جابه جایی 10 درصد منابع که در قانون وجود دارد، فراهم شده و این سازمان آمادگی پرداخت تازه را خواهد داشت.

براین اساس با فراهم شدن بسترهای لازم از سوی وزارت رفاه ثبت نام باز هم حضوری نبوده و به وسیله آدرس الکترونیکی انجام می گردد که آن را این وزارتخانه اطلاع رسانی خواهد نمود. بنابراین هیچ یک از متقاضیان نباید هیچ گونه مراجعه حضوری به وزارت رفاه یا سازمان هدفمندی یارانه ها داشته باشند.

در حالی قرار است تعدادی تازه به فهرست یارانه بگیران اضافه گردد که در حال حاضر بیش از 77 میلیون نفر در قالب 24 میلیون خانوار یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی دریافت می نمایند که آغاز پرداخت آن از سال 1389 بوده و تا به امروز مبلغ تغییری ننموده است. این در حالی است که بارها در قانون بودجه دولت مکلف به حذف سه دهک بالای درآمدی بوده ولی موفقیت چندانی در آن نداشت و در امسال هم این تکلیف در قانون بودجه حذف شده است.

از سویی طبق گزارش سازمان هدفمندی یارانه ها در حال حاضر 19.7 میلیون خانوار شامل حدود 60 میلیون نفر در هر ماه یارانه معیشتی دریافت می نمایند که از آبان ماه سال 1398 با افزایش قیمت بنزین در دستور کار پرداخت قرار گرفته است.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 397

به "جاماندگان از یارانه چه نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاماندگان از یارانه چه نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید