خبرنگاران شورای پنجم به فکر فروش املاک شهرداری قزوین نبوده است

به گزارش پرشین بلاگ، قزوین- خبرنگاران-رییس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر قزوین با بیان اینکه شورای پنجم به فکر املاک شهرداری نبوده است، گفت: بحث واگذاری برج های ستاره پونک برای کاهش بدهی شهرداری به بانک شهر بوده و فروش املاک هیج گونه منفعتی برای اعضای شورا ندارد.

خبرنگاران شورای پنجم به فکر فروش املاک شهرداری قزوین نبوده است

به گزارش خبرنگاران،سعید دقیقی سه شنبه شب در این جلسه علنی شورای شهر قزوین با نطق پیش از دستور در مورد فروش املاک ستاره پونک اضافه نمود: در روزهای پایانی شورای پنجم قرار داریم و در شرایطی بد مالی جامعه بیان مسایل سیاسی و اختلاف نظرات کار درستی نیست و باید به فکر گره گشایی از مسائل شهر باشیم.

وی با اشاره بعضی نقدها در مورد مصوبه اخیر شورا در مورد واگذاری برج های مسکونی ستاره پونک به بانک شهر، اضافه نمود: آیا درست است آنچه ما انجام می دهیم صحیح مطلق تلقی گردد و آن چه دیگران انجام می دهند غلط مطلق تلقی گردد و این همان مساله ای است که شهر را از توسعه و آبادانی دور نموده است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه شورای پنجم را با 237 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفت،ادامه داد: این در حالی بود که بسیاری از املاک با ارزش شهرداری پیش از آن تهاتر شده بود و زمین هایی در هفت سنگان، ملاصدرا و پنبه ریسه را در شورای چهارم از دست دادیم که اگر امروز بودند براساس قیمت کارشناسی 500 میلیارد تومان ارزش داشتند.

دقیقی افزود: در حال حاضر سودهای تصاعدی با میانگین هفت و نیم میلیارد تومان در ماه بابت بدهی های قبلی شهرداری قزوین به بانک شهر پرداخت می گردد و باید سریع تر بدهی شهرداری را به این بانک تسویه کنیم.

وی اضافه نمود: چرا بعضی از اعضای شورا کدهای اشتباه و جهت دار می دهند و خود را بی اطلاع از موضوع بدهی میلیاردی شهرداری به بانک شهر مستثنی می دانند.

دقیقی خاطر نشان کرد: در هفته اخیر با القای شبهات فراوان در مورد فروش پروژه ستاره پونک جهت تسویه وام های به ارث رسیده از گذشته به شهرداری طوری وانمود می گردد که گویا شورای پنجم خود عامل فراوری این بدهی ها بوده است؟

رییس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر قزوین گفت: کارشناسان قیمت گذاری املاک شهرداری همان افرادی هستند که در گذشته نیز املاک شهرداری را قیمت گذاری می کردند و از دستگاه های نظارتی درخواست دارم ضمن آنالیز مصوبه شورا، اگر نکته مبهمی جهت اصلاح یا برخورد قاطع توسط شورای اسلامی شهر قزوین احتیاج دارد مورد آنالیز قرار گیرد.

برج های مسکونی ستاره پونک متعلق به شهرداری قزوین با 14 هزار و 800 مترمربع زمین و 11 هزار متر بنا در 12 طبقه به ارزش 329 میلیارد تومان در قبال بدهی شهرداری با مصوبه شورای شهر قرار است به بانک شهر واگذار گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 66

به "خبرنگاران شورای پنجم به فکر فروش املاک شهرداری قزوین نبوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شورای پنجم به فکر فروش املاک شهرداری قزوین نبوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید