راکتور هسته ای امارات به 80 درصد ظرفیت تولیدی خود رسید

به گزارش پرشین بلاگ، شرکت مسؤول راه اندازی نیروگاه های انرژی هسته ای امارات از رسیدن راکتور نیروگاه اول به 80 درصد ظرفیت تولید خود خبر داد.

راکتور هسته ای امارات به 80 درصد ظرفیت تولیدی خود رسید

به گزارش ایسنا، به نقل از ارم نیوز، شرکت انرژی نواة که مسؤول راه اندازی و تعمیر و نگه داری نیروگاه های انرژی هسته ای براکة در امارات است، اعلام نمود، راکتور نیروگاه اول به سطح 80 درصد از توان خود در تولید انرژی رسید.

این مساله گامی در فرآیند آزمایش انرژی روبه رجحان است که شامل افزایش تدریجی سطح انرژی راکتور، جمع آوری داده ها، تنظیم سیستم های کنترلی و امنیت پروژه است.

فرآیند تست انرژی فزاینده با نظارت مستمر سازمان مرکزی کنترل هسته ای انجام می شود که از زمان آغاز توسعه پروژه نیروگاه های انرژی هسته ای مسالمت آمیز براکه، بیش از 280 عملیات بازرسی را انجام داده است، علاوه بر آن بیش از 40 هیئت ارزیابی و بررسی از طرف آژانس بین المللی انرژی اتمی و انجمن جهانی اپراتورهای هسته ای از پروژه بازدید کردند.

تیم راه اندازی شرکت نواة در نیروگاه اول جهت تکمیل فرآیند تست انرژی فزاینده و نیز استمرار پیشروی ایمن آن تا رسیدن میزان تولید برق این نیروگاه به ظرفیت 100 درصدی خود ظرف چند ماه آینده، مشغول به فعالیت است.

پس از رسیدن به این مرحله، نیروگاه به صورت تدریجی تعطیل می شود تا اینکه عملیات تولید برق به شکل کامل متوقف شود و سپس فرآیند آزمایش نهایی آغاز می شود.

نیروگاه های انرژی هسته ای براکه واقع در منطقه الظفره در ابوظبی سنگ بنای برنامه هسته ای مسالمت آمیز امارات محسوب می شود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 6

به "راکتور هسته ای امارات به 80 درصد ظرفیت تولیدی خود رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راکتور هسته ای امارات به 80 درصد ظرفیت تولیدی خود رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید