شهنازی: شرایط والیبال قطعاً بهتر نخواهد شد، داشتن برنامه 4ساله رؤیاپردازی است

به گزارش پرشین بلاگ، سرمربی تیم والیبال سایپا معتقد است، تفکر سیستماتیک در مدیریت ورزش کشورمان وجود ندارد و داشتن برنامه چهارساله رؤیاپردازی است.

شهنازی: شرایط والیبال قطعاً بهتر نخواهد شد، داشتن برنامه 4ساله رؤیاپردازی است

ناصر شهنازی در گفت وگو با خبرنگار ورزش خبرنگاران در مورد ترکیب نهایی تیم ملی والیبال ایران در المپیک توکیو گفت: وقتی به یک مربی قرار است اعتماد کنیم، ولو اینکه در لیگ ملت های والیبال، نتایج خوبی هم نگیرد، باید این اعتماد را حفظ کنیم و به انتخاب های او و رزومه اش احترام بگزاریم.

سرمربی تیم والیبال سایپا ادامه داد: تیم ملی والیبال نه تنها در لیگ ملت های 2021 خوب بازی نکرد بلکه، نتایج خوبی هم نگرفت، با این حال، داورزنی گفت که شاهد عملکرد متفاوتی در المپیک از سوی تیم ملی خواهیم بود. فعلاً باید منتظر باشیم.

شهنازی گفت: صحبت کردن در مورد ترکیب تیم ملی در المپیک به حواشی اطراف تیم دامن می زند و این در حالی است که مجموعه تیم به آرامش نیاز دارند. زمان کمی تا شروع المپیک به جای مانده است و تیم در شرایط خاصی است، پس باید سکوت کرد و منتظر ماند تا حاشیه ای برای تیم ملی ساخته نشود.

مربی پیشین تیم ملی والیبال کشورمان شرح داد: المپیک جای آزمون و خطا نیست و باید بهترین عملکرد را داشت. آرامش، مهمترین عامل برای ارائه بهترین عملکرد است. باید به خاطر مردم و با احترام و اعتماد به انتخاب آلکنو، منتظر نتایج تیم ملی در المپیک باشیم.

وی در مورد اقدامات فدراسیون والیبال پس از المپیک گفت: متأسفانه در کشور ما همه نتیجه گرا هستند و برنامه ریزی بلندمدت وجود ندارد. مدیریت ها تابع نتیجه هستند و برای بقای خود، تلاش می کنند در کوتاه ترین زمان، نتیجه بگیرند. برنامه ریزی برای تیم های ملی در تمام جهان از سرانجام یک المپیک تا المپیک بعدی بوده و در دوره های چهارساله است. کشورهای بزرگ جهان، برنامه ریزی علمی انجام می دهند و نتیجه آن را هم می بینند. ما هم اگر می خواهیم مثل آنها پیشرفت کنیم و نتیجه بگیریم باید برنامه ریزی مشابه انجام دهیم.

شهنازی ادامه داد: پوست اندازی در تیم ملی در فاصله یک ماه مانده به المپیک فقط در ایران انجام می شود. فدراسیون باید بعد از المپیک با شناسایی نیروها و بازیکنان مستعد و همچنین فراهم کردن امکانات و برنامه ریزی برای آنها در جهت تقویت و بازسازی تیم ملی تلاش کند، اما امکان چنین کاری در کشور ما نیست و چهار سال آینده هم به همین منوال خواهد گذشت، فقط امیدوارم اوضاع از این بدتر نشود و سیر نزولی نداشته باشیم.

سرمربی پیشین تیم والیبال نوجوانان ایران گفت: متأسفانه از نیروهای کارآمد، تحصیلکرده و دلسوز، کمتر استفاده می شود. شرایط برای والیبال، قطعاً بهتر نخواهد شد و خواهید دید که جهش ها، مقطعی، اتفاقی و بر پایه مهارت های فردی بوده است.

شهنازی در سرانجام گفت: تفکر سیستماتیک در مدیریت ورزش وجود ندارد و داشتن برنامه چهارساله، رؤیاپردازی است. ما منتظر اتفاقات هستیم و چشم به درخشش اعجوبه ها در میدان مسابقه دوخته ایم.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 406

به "شهنازی: شرایط والیبال قطعاً بهتر نخواهد شد، داشتن برنامه 4ساله رؤیاپردازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهنازی: شرایط والیبال قطعاً بهتر نخواهد شد، داشتن برنامه 4ساله رؤیاپردازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید