قیمت چانگان CS35 پلاس در مبدا معین شد، قیمت بازاری عجیب این خودروی چینی

به گزارش پرشین بلاگ، واردات خودرو بعد از بیش از 4 سال که از ممنوعیت آن می گذشت از سر گرفته شد. وزارت صمت دولت سیزدهم اولین عرضه محصولات وارداتی را از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در اسفند 1401 کلید زد. براساس اعلام مدیران صمت در دور اول فروش خودرو های وارداتی قرار شد تا چانگان CS35 پلاس در دسترس متقاضیان قرار گیرد.

قیمت چانگان CS35 پلاس در مبدا معین شد، قیمت بازاری عجیب این خودروی چینی

به گزارش اکو ایران، مدیرعامل خودروسازی سایپا از قیمت چانگان CS35 پلاس در مبدا رونمایی کرد. براساس اعلام محمدعلی تیموری قسمت این خودرو حدود یک میلیارد و 300 میلیون تومان است. این مدیر خودروساز ادامه داد این محصول چینی که در سبد محصولات وارداتی سایپا واقع شده است با قیمت حدود 900 میلیون تومان عرضه می گردد با توجه به سود 15 درصدی در نظر گرفته شده برای شرکت وارد کننده این خودرو و بعلاوه هزینه های جانبی مانند مالیات و شماره گذاری قیمت این خودرو تا حول و حوش یک میلیارد و 300 میلیون تومان بالا خواهد آمد.

آن طور که مدیرعامل خودروسازی سایپا می گوید قیمت بازاری این محصول وارداتی چینی نزدیک به دو میلیارد و 500 میلیون تومان است؛ بنابراین خریداران چانگان CS35 پلاس حدود یکی میلیارد و دویست میلیون تومان سود به حساب خود واریز نموده اند.

البته نباید فراموش کنیم چنانچه عرضه خودرو های وارداتی تداوم داشته باشد و سایپایی ها همچنان عرضه این خودروی کراس اوور را در دستورکار داشته باشند این احتمال وجود دارد تا قیمت این خودرو در بازار روند کاهشی به خود بگیرد.

واردات خودرو همزمان با بازگشت تحریم های مالی از سوی دولت دوازدهم با هدف مدیریت منابع ارزی کشور ممنوع شد. این روند تا اسفندماه سال گذشته ادامه داشت. دولت سیزدهم شهریور 1401 بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان ایین نامه اجرایی واردات خودرو به کشور را نهایی کرد. از شهریور سال گذشته تا اسفند پارسال به مدت 6 ماه مدیران ارشد صمت به اظهارنظر درباره خودرو های وارداتی پرداختند، اما خبری از عرضه محصولات برند های جهانی خودروساز نبود. اسفند 1401 اولین طرح فروش خودرو های وارداتی از سوی صمت به اجرا گذاشته شد و می توان گفت با اجرای این طرح فروش بالاخره قفل از در ورود خودرو به کشور برداشته شد.

منبع: فرارو
انتشار: 28 فروردین 1402 بروزرسانی: 28 فروردین 1402 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 925

به "قیمت چانگان CS35 پلاس در مبدا معین شد، قیمت بازاری عجیب این خودروی چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت چانگان CS35 پلاس در مبدا معین شد، قیمت بازاری عجیب این خودروی چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید