نکات مهم نگهداری از آرایش در فصل بهار

به گزارش پرشین بلاگ، فارغ از انواع ترندها و ترفندهای آرایشی که در هر فصل ارائه می گردد، شما به دانستن نکات مخصوصی برای حفظ آرایش خود نیز احتیاج دارید. برای مثال، در سرمای فصل زمستان، پوست ما اغلب دهیدراته و خشک می گردد. به همین دلیل است که استفاده از فوندانسیون های حاوی مرطوب کننده امری بسیار مهم است. دانستن و رعایت چنین نکاتی، می تواند زیبایی و کیفیت میکاپ شما را در هر فصلی ارتقا دهد. میکاپ های فصل بهار نیز، از این قاعده مستثنی نیستند و نکات منحصر به فرد خودشان را دارند.

نکات مهم نگهداری از آرایش در فصل بهار

نکات مهم برای نگهداری از آرایش بهاری

فصل بهار، برای همه ما به معنی تولد دوباره و شروع سلطنت لوازم آرایشی رنگارنگ است. در این فصل، شما می توانید بدون محدودیت از انواع رنگ های پاستلی و نئونی در میکاپ خود یاری بگیرید.اما در این بین، نکات بسیار ظریفی وجود دارد که رعایت آنها، شما را به یک میکاپ آرتیست حرفه ای در فصل بهار تبدیل می نماید.

● تاثیر پرایمرها را جدی بگیرید

میکاپ شما در فصول گرم بهار و تابستان، بیش از همواره به قدرت پرایمرها احتیاج دارد. پرایمر، در واقع نقش لایه بافری را بازی می نماید که مواد مراقبت پوستی را از لایه های آرایشی جدا می سازد. در نتیجه، تغذیه پوست را در حین میکاپ امکان پذیر می نماید.

از طرفی بافت غلیظ و ابریشمی پرایمرها، به راحتی منافذ باز و ناهمواری های پوستی را پوشش می دهند. بافت چسبناک این محصول، پایه ای بسیار قدرتمند برای لایه های زیرسازی فراهم می نماید و ماندگاری آرایشتان را تا حد بسیار زیادی تقویت می نماید.

پرایمرها در انواع مات، شفاف و اصلاح نماینده رنگ فراوری می شوند. شما می توانید با توجه به جنس و احتیاج پوستی خود از انواع مختلف این محصول استفاده نمایید.

● کانسیلر و فونداسیون سبک

در فصل بهار، هوا نسبتا معتدل است ولی حتی گاهی ممکن است شدت گرما را کاملا احساس نمایید. به همین خاطر، توصیه می گردد تا حد امکان از زیر سازهای سبک مثل کانسیلر برای آرایشتان بهره بگیرید. با این کار، راندمان تنفس پوستی تان را در گرمای روزهای بهاری افزایش می دهید. بعلاوه، از ماسیدن و اسفنجی شدن آرایشتان نیز جلوگیری می کنید. برترین انتخاب ها در این فصل شامل کوشن، BB کرم، CC کرم و کانسیلرهای مرطوب نماینده هستند.

● روغن های پوستی را امتحان کنید

مهم ترین قاعده میکاپ در روزهای بهاری، درخشش بیش از پیش است. یکی از برترین راهکارها در این زمینه، استفاده از روغن های پوستی است. این روغن ها را، می توان از جدیدترین زیرسازهای پوستی در صنعت آرایشی دانست. با این حال، روغن پوستی بیشتر مناسب افرادی است که استایل میکاپ نچرال دارند و می خواهند حالت طبیعی پوستشان را حفظ نمایند. به همین علت، اگر در پی محصولی برای پوشاندن لک و نواقص پوستی خود هستید، روغن پوستی انتخاب خوبی برای شما نیست.

اما اگر از هواداران میکاپ نچرال هستید، روغن های پوستی را به هیچ وجه از دست ندهید. بعلاوه در این زمینه توصیه می گردد اهمیت روتین مراقبت پوستی و مداومت آن را جدی بگیرید تا پوستی صاف و سالم داشته باشید.

● رژ لب هایی بهاری و شاد

وقت آن است رژ لب های مات قهوه ای، زرشکی و زمستانی خود را کنار بگذارید. برترین انتخاب برای تکمیل آرایش های بهاری، طیف نود و لطیف رژ لب است. این طیف رنگ رژ لب، اجازه می دهد آرایش رنگی چشم و درخشش گونه ها بیشتر جلب توجه کند.

در این بین، اگر دوست دارید میکاپ گیراتر و شاداب تری را تجربه کنید، می توانید به سراغ رژ لب های طیف صورتی باربی و پاستلی بروید. در نهایت، کارتان را با بالم لب یا لیپ گلاس های شاین و اکلیلی به اتمام برسانید.

● اعجاز سایه های پاستلی را از دست ندهید

همه کسانی که دنبال نماینده ترندهای فصلی صنعت زیبایی هستند، به خوبی می دانند که کالرپا پ ها هر بار با قدرت بیشتری در فصل بهار خودنمایی می نمایند. سایه های چشم نئونی با پالت های جسورانه و مجذوب کننده خود، میکاپی متفاوت را برایتان فراهم می نمایند. با استفاده از این مدل سایه های رنگارنگ، دیگر احتیاجی به خط چشم و دیگر محصولات آرایشی ندارید. چرا که با این رنگ های چشم نواز، به قدر کافی خواهید درخشید.

● خط چشم های گرافیکی را از یاد نبرید

از قلم نیاندازید که خط چشم های رنگی و گرافیکی، هنوز بر اریکه قدرت می تازند و چیزی جلودارشان نیست. آنها برترین گزینه ممکن برای روزهای پر طراوت بهاری به شمار می آیند.

این خط چشم ها را می توانید با رنگ لباس های بهاری خود ست کنید و به استقبال الگوهای مخصوص خودتان بروید. برای طراحی خط چشم بهاری، هیچ چارچوب و قاعده ای شما را محدود نمی نماید. اگر تا به حال تاثیر خط چشم های رنگی را امتحان نکرده اید، بهتر است در اولین فرصت روی خرید خط چشم مخصوص بهار سرمایه گذاری نمایید.

● ریمل های رنگی را به آغوش بکشید

داشتن یکی دوتا ریمل رنگی در کیف آرایش بهاری، می تواند نجات دهنده روزهای گرم و کلافه نماینده باشد. اگر وقت کافی برای میکاپ چشم ندارید، این ریمل ها برترین انتخاب ممکن برای شما هستند. ریمل های رنگی، علاوه بر حجم دادن و پرپشت کردن مژه ها، سایه ای لطیف روی پلک ها ایجاد می نمایند.به علاوه، درخشش چشمانتان را افزایش می دهند.

● رژگونه های پودری را به زمستان بسپارید

در فصل بهار، بهتر است رژگونه های مات و پودری را در کیف آرایشی زمستانی خود بگذارید و به سراغ معجزه رژگونه های مایع بروید. این مدل رژگونه، برافروختگی طبیعی و مجذوب کنندهی به چهره تان هدیه می دهد. علاوه بر این، ردی براق و درخشان از خود به جا می گذارد که زیبایی میکاپ بهاری تان را دوچندان می نماید.

درباره رنگ رژگونه نیز، بهتر است به سراغ طیف هایی مانند صورتی باربی، کرم روشن، نارنجی نئونی و زرشکی بروید. این طیف خاص از رنگ رژگونه، بیشترین درخشش ممکن را در آفتاب بهاری به ارمغان می آورند.

● هایلایترها از ضروریات بهاری هستند

همه میکاپ های فصل بهار، شعار واحدی دارند و آن را با تمام وجود فریاد می زنند! هرچه درخشان تر، بهاری تر. هایلایترها، محصولاتی هستند که می توانند درخشش بی نهایت پوستتان را در روزهای بهاری تضمین نمایند.

هایلایترها، در دو نوع مایع و پودری فراوری می شوند. اما انواع مایع، ماندگاری و درخشش بیشتری را رقم می زنند و گزینه بهتری برای بهار به شمار می روند. برای استفاده صحیح از هایلایترها، کافی است مقداری از آن را روی استخوان گونه، نوک بینی و نوک چانه خود بمالید. در ادامه به یاری بلندر مرطوب، هایلایتر را فید کنید تا ظاهری یکدست و براق به خود بگیرد. در صورت احتیاج به درخشش بیشتر، می توانید این کار را یک تا دو بار دیگر انجام دهید تا به درخشش مورد نظرتان برسید.

● و در نهایت، اسپری فیکس را از قلم نیاندازید

از یاد نبرید که گرمای روزهای بهاری، در عین مجذوب کنندهیت و درخشش، می تواند بزرگترین دشمن میکاپ شما باشد. تعریق پوست در این روزها بیشتر می گردد و به تبع، امکان ماسیدن و پاک شدن آرایشتان نیز افزایش می یابد. در این شرایط، داشتن فیکساتور مناسب می تواند تمام چیزی باشد که به آن احتیاج دارید.

فیکساتورها در انواع پودری و اسپری موجود هستند. اما فیکساتورهای پودری، اغلب خاصیت مات نماینده دارند و برای تکمیل آرایش بهاری چندان پیشنهاد نمی شوند. در مقابل، فیکساتورهای مایع یا همان اسپری ها، انتخاب های خوبی هستند. آنها طراوت و درخشندگی پوستتان را حفظ می نمایند و در عین حال، از میکاپ شما نیز محافظت می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 خرداد 1402 بروزرسانی: 7 خرداد 1402 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 942

به "نکات مهم نگهداری از آرایش در فصل بهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم نگهداری از آرایش در فصل بهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید