هفتمین محموله واکسن روسی تحویل سفارت ایران شد

به گزارش پرشین بلاگ، هفتمین محموله واکسن روسی اسپوتنیک وی از سوی صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه به سفارت ایران در مسکو تحویل شد که فردا پنجشنبه به تهران ارسال می شود.

هفتمین محموله واکسن روسی تحویل سفارت ایران شد

به گزارش ایرنا، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه این محموله فردا از طریق شرکت هواپیمایی ماهان به ایران ارسال می شود، گفت که با احتساب این تعداد واکسن تا به امروز 720 هزار دوز به ایران تحویل داده شده است.

ایران و روسیه علاوه بر قرارداد دو میلیون دوزی واکسن اسپوتنیک وی که بهمن ماه پارسال بین دو طرف امضا شد اواخر ماه گذشته نیز قرارداد 60 میلیون دوز واکسن برای واکسیناسیون کامل 30 میلیون نفر را امضا و نهایی کردند که براساس این قرارداد از خرداد تا آذر ماه سال جاری به ایران ارسال خواهد شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت تا به امروز چهار شرکت ایرانی با طرف روس برای تولید مشترک واکسن در داخل کشور قرارداد منعقد شده که در حال حاضر دو شرکت به تایید رسیده است و هم اکنون با همکاری طرف روس فرایند تولید مشترک این واکسن توسط این شرکت ها در ایران آغاز شده است.

واکسن روسی اسپوتنیک وی در 60 کشور جهان ثبت شده است که جمعیت کلی آن ها سه میلیارد نفر برآورد می شود. بیش از 30 کشور در حال حاضر واکسیناسیون گسترده را با این واکسن آغاز کرده اند ...

محققان موسسه سرمایه گذاری مستقیم روسیه و مؤسسه تحقیقات همه گیرشناسی و میکروبیولوژی گامالیا، 30 فروردین گفتند یافته های جدید از مطالعه واکسن روسی اسپوتنیک وی بر روی سه میلیون و 800 هزار نفر نفر نشان می دهد که اثربخشی این واکسن کرونا 97.6 درصد است.

منبع: فرارو
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 325

به "هفتمین محموله واکسن روسی تحویل سفارت ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفتمین محموله واکسن روسی تحویل سفارت ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید