پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 16 تیر 1400

به گزارش پرشین بلاگ، افزایش سرعت وزش باد و هوای نیمه ابری در بعضی ساعات بعد از ظهر در استان تهران و برقراری هوای قابل قبول در مرکز طی امروز (15تیر ماه) پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 16 تیر 1400

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ اخبار تصویری بیشتر بدانید.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می گردد.

فردا سه شنبه 16 تیرماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط زرد خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 40 و 30 درجه است. نقشه های هواشناسی از تداوم هوای گرم تا اواخر هفته در مرکز خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از سی درجه به مرور و در طول روز به چهل درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 40 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران بیان کرد: از امروز (سه شنبه) و به تدریج تا اواخر هفته با تداوم هوای گرم روبرو خواهیم بود.

بعلاوه آسمان تهران فردا (16 تیر ماه) آفتابی با حداقل دمای 29 و حداکثر دمای 40 درجه سانتیگراد و طی روز پنج شنبه (17 تیرماه) هم آفتابی و در بعضی ساعات همراه با رعد و برق و با حداقل دمای 28 و حداکثر دمای 40 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (15 تیر ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعد از ظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

صبح فردا (16 تیرماه) تداوم شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (16 تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

براساس آخرین نقشه های پیش یابی در سه روز آینده به ویژه ساعات بعد از ظهر برای جنوب سیستان وبلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان افزایش ابر، رگبار باران و رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد، در روز های سه شنبه تا آدینه با شمالی شدن جریانات بر روی سواحل دریای خزر، برای این نواحی ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

از اوایل وقت روز چهارشنبه تا روز آدینه در نواحی شرقی کشور به ویژه منطقه زابل و در روز های پنجشنبه و آدینه در نواحی شمال شرق، بخش هایی از مرکز کشور در استان سمنان، شرق اصفهان، یزد و بعلاوه در نواحی از جنوب غرب کشور وزش باد شدید و در منطقه ها مستعد خیزش گرد وخاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

از روز سه شنبه تا روز آدینه برای سواحل دریای خزر و اردبیل فرایند کاهشی دما و در نیمه جنوبی کشور استقرار هوای گرم و افزایش نسبی دما پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 413

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 16 تیر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 16 تیر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید