کنترل تورم از جهت رونق فراوری

به گزارش پرشین بلاگ، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران معتقد است: به طور قطع با هماهنگی مسئولان و متولیان پولی اقتصادی کشور و توجه به رونق فراوری می توان تورم را مهار کرد.

کنترل تورم از جهت رونق فراوری

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، احمد دلیری در گفت وگو با خبرنگار ایبِنا توضیح داد: کسری بودجه و کوشش برای جبران آن قطعا باعث ایجاد تورم خواهد شد که در نهایت نرخ تورم را در اقتصاد بالا می برد. بنابراین هزینه های جاری دولت باید کاهش یابد.

وی ادامه داد: دولت همچنان در تحقق هزینه های عمرانی ناکام است و کمبود نقدینگی در این بخش از مسائل مهم دولت است که باید اصلاح گردد.

نائب رئیس کمیسیون بازار پول اتاق بازرگانی ارومیه همچنین با اشاره به لزوم افزایش درآمدزایی دولت توضیح داد: با تعدیل در هزینه ها و درآمدهای دولت به طور قطع احتیاج دولت به پول هم کم می گردد و شاهد پدیده رشد نقدینگی و در نهایت تورم هم نخواهیم بود.

دلیری از سوی دیگر خواهان کاهش فشار نظام بانکی به فراوریکنندگان در این شرایط سخت مالی شد و گفت: بانک ها باید حامی فراوریکننده باشند چرا که متاسفانه فشار زیادی رو این بخش است که بیشتر از تورم تاثیرگذاری دارد.

به گفته این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، با رونق فراوری و هموار شدن جهت فعالیت فراوریکنندگان تورم نیز تحت کنترل خواهد بود.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 95

به "کنترل تورم از جهت رونق فراوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل تورم از جهت رونق فراوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید