اجرای 90 درصد طرح طبقه بندی مشاغل در منطقه ویژه مالی پتروشیمی

به گزارش پرشین بلاگ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از انجام 90 درصد طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت های منطقه ویژه مالی پتروشیمی اطلاع داد.

اجرای 90 درصد طرح طبقه بندی مشاغل در منطقه ویژه مالی پتروشیمی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در نشست هم اندیشی با شرکای اجتماعی، انجمن های صنفی و تشکلات کارگری و کارفرمایی استان- که با حضور حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حبیب آغاجری نماینده مردم بندر ماهشهر، هندیجان، امیدیه و بندر امام خمینی(ره) و جمعی از مدیران کل ستادی حوزه روابط کار وزارت متبوع و مدیران کل دستگاه های حوزه وزارت متبوع، فرماندار ماهشهر، مدیر عامل سازمان منطقه ویژه مالی پتروشیمی و مدیر کل سازمان بنادر و دریانوردی در سالن اجتماعات اداره کل بنادر و دریانوردی بندر امام خمینی(ره) برگزار شد- اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل گستردگی زیاد حوزه های فعالیت خود، با قشرها و موقعیت های مختلف مردم در ارتباط است و حوزه معاونت روابط کار نیز با توجه به نوع فعالیت و گستردگی بسیار آن مانند یک وزارتخانه است.

وی تعداد کل مراجع حل اختلاف در خوزستان را 47 مرکز تشخیص و 29 هیات حل اختلاف دانست و اضافه نمود: تعداد آرای صادره مراجع حل اختلاف در 9 ماه سال 18 هزار و 857 رای که به اندازه سه استان کشور است و تنها در اداره شرق اهواز به اندازه دو استان آرای صادر و ثبت درخواست اجرا شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در ادامه اضافه نمود: در 9 ماه امسال تعداد 25 هزار و 882 بازرسی بر حُسن انجام اجرای قانون کار در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اجرا شده است که از این تعداد 7 هزار و 143 نفر مربوط به مقرری بگیران بیمه بیکاری و 80 مورد نیز مربوط به تخصیص و تجدید انتخابات تشکلات کارگری و کارفرمایی بوده است.

وی ادامه داد: تعداد آرای صادره مراجع حل اختلاف اداره خدمات اشتغال منطقه آزاد اروند در 9 ماه امسال یک هزار 869 رای، تعداد بازرسی بر حُسن اجرای قانون کار 2 هزار و 450 و تعداد مقرر بگیران بیمه بیکاری نیز 776 نفر است.

وی درباره آمار عملکرد اداره خدمات اشتغال منطقه ویژه پتروشیمی در 9 ماه امسال گفت: تعداد آرای صادره 351 رای، تعداد بازرسی ها 828 مورد و تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز 110 نفر بوده است.

غمگین تعداد آرای مراجع حل اختلاف اداره خدمات اشتغال منطقه ویژه مالی بندر امام خمینی را 154 رای، تعداد بازرسی ها را 800 مورد و تعداد مقرری بگیران بیکاری را 138 مورد اعلام کرد.

وی گفت: مراجعات زیادی توسط جامعه هدف در ماهشهر و بندر امام خمینی درباره اجرا نشدن مقررات مربوط به طرح طبقه بندی مشاغل کارگران در برخی واحد ها که مطالبه کارگران شان است اجرا شده است.

وی همچنین به اجرا نشدن مقررات مربوط به ایجاد تشکلات کارگری که گاهی در منطقه ویژه نسبت به آن اقدام می گردد، اعتراض کرد و گفت: این کار در حوزه اختیارات قطعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و جزو یکی دیگر از مسائل و مطالبات کارگران است البته این در حالی است که در منطقه ویژه بندر امام هنوز اجازه ایجاد تشکلات کارگری داده نشده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: یکی دیگر از مسائل و موارد مطرح شده توسط جامعه کارگری در منطقه ویژه بندری، بی توجهی آن منطقه به اجرای قوانین و مقررات مناطق آزاد است. آنالیز ها نشان می دهد منطقه ویژه بندری گاه از یک مقررات داخلی استفاده می نماید که قطعا این موضوع را به وسیله وزارت متبوع و معاونت روابط کار وزارت خانه پیگیری خواهیم کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید نمود: به لطف خدا بیش از 90 درصد طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت های مجتمع مالی ویژه پتروشیمی اجرا شده است.

وی خاطر نشان کرد: تعداد 314 نفر پرسنل مستقیم منطقه ویژه مالی با اعمال حاکمیت قانون و اجرای ماده 50 و انتخاب شرکت مشاوره اجرای طرح طبقه بندی، عملا انجام و طرح توسط مشاور حسب اخبار واصله تهیه و تحویل اداره کل روابط کار در وزارتخانه شده و پس از ابلاغ اجرا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 140

به "اجرای 90 درصد طرح طبقه بندی مشاغل در منطقه ویژه مالی پتروشیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 90 درصد طرح طبقه بندی مشاغل در منطقه ویژه مالی پتروشیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید