امیدوارمرایعادلانه ای صادر گردد، حضور 18 تیم برای جودو پیشرفت است

به گزارش پرشین بلاگ، به گزارش خبرنگاران، رئیس فدراسیون جودو در مراسم قرعه کشی لیگ برتر گفت: امروز روز بزرگی در جودو کشور است. از سال گذشته که ناجوانمردانه تعلیق شدیم به لطف زحمات شما کلیه برنامه های خود را به صورت منظم اجرا کردیم. قبل از کرونا تمامی برنامه های آموزشی و مسابقاتی را اجرا کردیم. بعد از کرونا نیز مطابق با شرایط پیش رفتیم.

امیدوارمرایعادلانه ای صادر گردد، حضور 18 تیم برای جودو پیشرفت است

وی ادامه داد: امروز برای جودو ایران یک روز ارزشمند است و به عنوان خدمتگزار جودو ایران از تک تک شما عزیزان که برای بسط و گسترش جودو کشور کوشش می کنید. در شرایطی که از سال گذشته برای جودو ایران به عنوان یک تعلیق ظالمانه مورد ظلم نهاده شدیم و به نوعی خواستند جودو ایران را سرخورده نمایند و شرایط سختی را برای جودو ایران تحمیل کردند. ولی ما با کوشش و زحمت شما، مربیان، داوران، رؤسای هیأت ها و همه جامعه جودو ایران از این تعلیق به عنوان یک فرصت استفاده کردیم و با نگاه ویژه به زیرساخت ها و پشتوانه سازی پرداختیم و کوشش ما چند برابر از سالهای گذشته شد.

میراسماعیلی ادامه داد: تا قبل از شیوع کرونا همه فعالیت های خود را به بهترین شکل پیش بردیم. مسابقات لیگ سوپر لیگ، لیگ امید، برنامه های آموزشی و اردوها به صورت منظم پیش رفت. ولی از ابتدای اسفندماه که ورزش جهان به نوعی تحت الشعاع کرونا نهاده شد، ما هم برنامه های خود را تغییر دادیم. هدف ما توجه به زیر ساخت ها و سنین پایه، پشتوانه سازی که سال ها حلقه مفقوده جودو ایران بوده و به نوعی گلخانه ای اداره می شد، سعی بر این بود روی این موارد کار کنیم که با تعطیلی باشگاه ها و فعالیت رشته های پربرخورد به دلیل کرونا، این برنامه ها تخت شعاع نهاده شد. اما ما به صورت آنلاین ها دوره های آموزشی را برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون جودو با بیان اینکه مجوز برگزاری لیگ را اخذ کردیم ادامه داد: مصمم شدیم سوپر لیگ را برگزار کنیم و امروز که شما اینجا هستید باعث افتخار ماست که 18 تیم حاضر هستند و شاید به نوعی یک رکورد نسبت به سایر رشته های مشابه محسوب می گردد و ما را مجاب می نماید فعالیت و برنامه های خود را بیشتر کنیم. حمایت خوبی از این تیم ها خواهیم داشت.

میراسماعیلی ادامه داد: سلامتی جامعه جودو و شرکت نمایندگان در لیگ اولویت اصلی ماست که با یاری شما و دریافت تست های مورد احتیاج بهترین شیوه برگزاری رقابتها را ببینیم و اینجا باید از همکاری نیروهای مسلح و صور مجوز حضور در لیگ های جودو نیز تشکر می کنم و مانند سالهای گذشته حضوری پرقدرت خواهند داشت. ضمن اینکه تیم های شهرستانی دغدغه ما هستند که برای حضور در لیگ کوشش نموده و با پتانسیل خود به میدان می آیند.

وی در خصوص پرونده جودو ایران هم گفت: از سال گذشته درگیر این موضوع بودیم و به همراه فدراسیون، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، کمیته ای تشکیل دادیم و جلسات زیادی برگزار گردید. نیت بر آن بود که شکایتی را در دادگاه حکمیت ورزش داشته باشیم و از حقاًنیت جودو ایران دفاع خوبی داشته باشیم. پرونده پیچیدگی های زیادی داشت و 26 شهریورماه هیأت ما در این جلسه 9 ساعته شرکت داشت. دکتر سجادی و دکتر داورزنی شرایط دادگاه را مشاهده نموده و هیأت اعزامی ما به نوعی دادگاه را تحت تأثیر قرارداد.

تا کنون دو بار زمان اعلام رأی تمدید شده و این را ثابت می نماید که تیم حقوقی و وکلای ما به خوبی از این حقانیت جودو ایران دفاع کردند و ما ان شالله منتظر هستیم و دعا می کنیم که رأی منصفانه و عادلانه ای را صادر گردد که جودو ایران هم بتواند به عرصه بین الملل برگردد. اما کشور ما هر وقت مورد تحریم، تعلیق و محرومیت نهاده شدید در طول این مدت 42 ساله همواره سعی بر این بوده پیشرفت ها مد نظر نهاده شده گردد و هر جا که خواستند ما را سرخورده نمایند ما بیشتر پیشرفت کردیم و ما هم به تبعیت از کشورمان الگو برداری کردیم تا پیشرفت کنیم و امروز یکی از این پیشرفت هاست. از اولین لیگی که خاطرم هست و به عنوان ورزشکار حضور داشتم حضور ذهن ندارم 18 تیم شرکت نموده باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 169

به "امیدوارمرایعادلانه ای صادر گردد، حضور 18 تیم برای جودو پیشرفت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدوارمرایعادلانه ای صادر گردد، حضور 18 تیم برای جودو پیشرفت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید