ایران تنها کشور دنیا است که پیروز به ساخت این دستگاه شده

به گزارش پرشین بلاگ، ایسنا نوشت: دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به دستیابی محققان کشور به دانش فنی ساخت دستگاه تشخیص مارجین های سرطانی حین جراحی، گفت: برای صادرات این دستگاه مذاکراتی انجام دادیم، ولی به ما گفته شد که نباید ردپای ایران در این فناوری باشد که ما قبول نکردیم.

ایران تنها کشور دنیا است که پیروز به ساخت این دستگاه شده

سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با تاکید بر اینکه دانش فنی ساخت دستگاه تشخیص مارجین های پزشکی در اختیار ایران است، گفت: ایران تنها کشوری است که پیروز به ساخت این دستگاه شده است و ثبت پتنت این طرح نیز به نام ایران است و هیچ کشوری اجازه کپی این دستگاه را ندارد.

سرکار ادامه داد: ماهیت علم و فناوری، دینامیک است و هر نسخه جدیدی که از این دستگاه ساخته گردد، قطعا ایران پیشرو است و سایر کشورها پیرو ایران هستند.

چالش های صادرات یک دستگاه ساخت ایران

سرکار با اشاره به برنامه های صادراتی این دستگاه، گفت: کشورهایی چون هند، اندونزی و آلمان تقاضای خرید این دستگاه را دارند، ولی به ما گفتند که رد پایی از ایران نباشد که ما آن را قبول نکردیم.

وی اضافه نمود: ما مذاکراتی با کشور هند انجام دادیم، قرار است گروهی از جراحان هندی به ایران سفر نمایند تا با این دستگاه، جراحی انجام دهند.

به گفته وی، مذاکراتی برای صادرات این دستگاه با کشور روسیه در جریان است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 آذر 1401 بروزرسانی: 14 آذر 1401 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 864

به "ایران تنها کشور دنیا است که پیروز به ساخت این دستگاه شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران تنها کشور دنیا است که پیروز به ساخت این دستگاه شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید