ببینید ، ابتکار شهر اتریشی برای نجات درختان از گرما ، اینجا درختان شهروند درجه یک هستند

به گزارش پرشین بلاگ، گرمای شدید اروپا، مسئولان شهر سالزبورگ اتریش را به توجه بیشتر به حیات فضای سبز شهری ترغیب کرده است؛ در جدیدترین اقدام، کیسه های آب برای حفاظت درختان در برابر گرما در پارک های شهر اعمال شده است.

ببینید ، ابتکار شهر اتریشی برای نجات درختان از گرما ، اینجا درختان شهروند درجه یک هستند

به گزارش خبرنگاران آنلاین، از آنجا که موج گرما در اروپا شدت یافته و خشکسالی سراسر این قاره را فراگرفته است، دمای بالا نه تنها برای انسان ها بلکه برای محیط زیست نیز مشکلاتی را به وجود آورده است. به همین دلیل، مقامات در سالزبورگ اعلام کردند که کیسه های آب ویژه ای را روی درختان جوان شهر نصب خواهند کرد.

کیسه ها قرار است ریشه های درختان را برای مدت طولانی مرطوب نگه دارند و اطمینان حاصل کنند که از گرمای بیش از حد آسیب نمی بینند. شهرها به دلیل نسبت منفی ساختمان ها به فضاهای سبز شهری دارای جزایر گرمایی بسکمک هستند و تمایل دارند دمای بسیار بالاتری نسبت به حومه اطراف داشته باشند. این امر باعث می شود تا فضای سبز شهری، به ویژه در خارج از پارک ها، در برابر استرس گرمایی هوای تابستان آسیب پذیر باشد.

کیسه های آب سالزبورگ در واقع کیسه های خاک هستند که دور تنه درختان جوان پیچیده شده است. مسئولان پارک تقریباً به مقدار زیادی این خاک را آبکمک می کنند که به درختان اجازه می دهد برای مدت طولانی تری نسبت به آبکمک مستقیم زمین از رطوبت خنک تغذیه کنند.

طبق بیانیه این شهر، درختان می توانند حدود یک روز از آب تغذیه کنند، که به گفته آنها در هزینه های آبکمک شهر صرفه جویی می شود. همچنین، کیسه به محافظت از تنه در برابر آسیب های فیزیکی و وندالیسم روی درخت کمک می کند.

کیسه های آب به هیدراته نگه داشتن ریشه درختان و جلوگیری از هدر رفتن آب کمک می کند. علاوه بر این، این واقعیت که بیشتر رطوبت در تنه انباشته نمی شود، به محافظت از درخت در برابر پوسیدگی به دلیل آبکمک بیش از حد کمک می کند.

باربارا اونترکوفلر، معاون شهردار و مسئول فضای سبز شهر، در این رابطه توضیح داد: هر درخت در شهر تأثیر مثبتی بر آب و هوای شهر و رفاه مردم دارد و کیفیت اقامت در شهر را افزایش می دهد. برای من بسیار مهم است که کاشت درختان پایدار باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 807

به "ببینید ، ابتکار شهر اتریشی برای نجات درختان از گرما ، اینجا درختان شهروند درجه یک هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید ، ابتکار شهر اتریشی برای نجات درختان از گرما ، اینجا درختان شهروند درجه یک هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید