برای همه آن&zwnjهایی که نوه پروین&zwnjها نیستند!

به گزارش پرشین بلاگ، کم نیستند نوجوانان و جوانانی که در این مرز و بوم از استعداد های فوتبالی بی نظیری برخوردارند و به دلیل ضعف ساختاری در فوتبال پایه کشور نمی توانند به مرحله شکوفایی برسند، همان هایی که از نقاط دور و نزدیک به پایتخت می آیند و تست دادن در رده پایه تیم هایی نظیر استقلال و پرسپولیس برای شان کم از رویا ندارد.

برای همه آن&zwnjهایی که نوه پروین&zwnjها نیستند!

شمال، جنوب، غرب و شرق ایران همیشه فوتبالیست هایی را به خود دیده که با سختی و کوشش فراوان توانسته اند به بالاترین سطح ورزش این کشور برسند، اما همانا استعداد های بسیاری نیز به دلیل مسائل موجود در ورزش پایه، نبود محلی برای بروز و ظهور این استعداد ها در مناطق محلی و منطقه ای، ضعف مدیریتی در کشف و پرورش بازیکنان مستعد و... مجبور شده اند جهت دیگری را برای زندگی خود انتخاب نمایند و تمام آن استعداد ها را به دست باد بسپرند.

تاسف آور این که در نقطه ای دیگر، اما بستر برای رشد رانتی بعضی فراهم است، افرادی که شاید از هیچ ظرفیت و استعدادی برای نمو هم برخوردار نیستند و صرفا از جهت های رانتی یا اقتصادی می توانند به نقطه مطلوبی برسند که نباید! کم نبوده اند بازیکنانی که به صورت سفارشی و یا با پرداخت پول توانسته اند در تیم های سرشناس کشور جایی برای خود دست و پا نمایند و با حمایت های خانوادگی فرصت ها را برای بازیکنان مستعد ورزش این کشور کور نمایند. چرخه معیوبی که سالیان سال از سوی متولیان استعدادیابی در کشور تغییر محسوسی نداشته است و در این بین هم سودجویان به خوبی توانسته اند از آب گل آلود برای خود ماهی بگیرند و آب هم از آب تکان نخورد.

باور کردنی نیست، اما این ها جملات والا رضا فرزین، نوه علی پروین و فرزند آرش فرزین داماد علی پروین در یک گفت وگوی رسانه ای است: اول ازهمه باید از آقای رضا جباری (سرمربی تیم نوجوانان پرسپولیس) تشکر کنم که به من اعتماد کردند و همین جا قول می دهم که تا 20 روز دیگر یعنی تا 28 آذرماه به آمادگی صد در صد برسم. حدود 14 کیلو اضافه وزن داشتم که با تمرینات سختی که طی این مدت زیر نظر مربیان متخصص انجام دادم هفت یا هشت کیلو را کم کردم و مانده پنج یا شش کیلوی دیگر که این کیلو های اضافی را هم همان طور که قول دادم تا 28 آذر که تاریخ اولین بازی ما در چارچوب رقابت های نوجوانان است کم خواهم کرد و خودم را به وزن ایده ال و شرایط بازی می رسانم.

صندلی علی پروین به عنوان یکی از عظیم ترین بازیکنان تاریخ این کشور بر کسی پوشیده نیست و مخاطب این مهم نیز اسطوره باشگاه پرسپولیس نست، چرا که علی پروین هم سال ها از رانت در فوتبال و باشگاه پرسولیس آسیب دیده است.

متهم مسائل مطرح شده متولیان باشگاه پرسپولیس هستند که در خصوص تیم های پایه فوتبال خود چه رویه ای را دنبال می نمایند و شاخص ها و قوانین موجود برای آن ها چگونه تعریف شده است؟

سوال مطرح شده از متولیان باشگاه پرسپولیس این است که آیا تمامی بازیکنانی که به این باشگاه عظیم و مردمی وارد می شوند از چنین فرصتی برخوردار هستند که با 14 کیلو اضافه وزن به تیم های پایه راه یابند؟ این که برای تمامی بازیکنان مربیان متخصص در نظر می گیرند که وظیفه کم کردن وزن آن ها را بر عهده داشته باشد، آن هم در آستانه مسابقات؟

کسی نمی تواند منکر استعداد احتاقتصادی نوه علی پروین یا هر شخص سرشناس دیگری باشد، اما آیا به همه نوجوانانی و جوانانی که با هزاران امید، برای پوشیدن پیراهن پرسپولیس یا هر باشگاه دیگری قدم بر می دارند، به یک شکل نگاه می گردد؟

منبع: فرارو
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 63

به "برای همه آن&zwnjهایی که نوه پروین&zwnjها نیستند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای همه آن&zwnjهایی که نوه پروین&zwnjها نیستند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید