بلندپروازی چین برای سلطه بر بازار هوش مصنوعی!

به گزارش پرشین بلاگ، زومیت نوشت: سرمایه گذاری هنگفت چینی ها روی هوش مصنوعی به تغییر استراتژیک برنامه های این کشور در حوزه فناوری اشاره می نماید.

بلندپروازی چین برای سلطه بر بازار هوش مصنوعی!

هلدینگ Reform چین، بازوی سرمایه گذاری مهم دولت این کشور، از تصمیم خود برای سرمایه گذاری حداقل 100 میلیارد یوانی (13.7 میلیارد دلاری) روی صنایع نوظهور حیاتی برای آینده خبر داده است. این حرکت چیزی بیش از سرمایه گذاری محسوب می گردد و می توان آن را محور اقدام استراتژیکی دانست که هدفش قراردادن چین در خط مقدم نوآوری های تکنولوژیکی جهانی است. اهمیت این موضوع زمانی افزایش می یابد که فشارهای ایالات متحده به کشور مذکور را در نظر بگیریم.

درحال حاضر، صندوق پیشنهادی توجه مجموعه ای از سرمایه گذاران ازجمله شرکت های دولتی و بخش های خصوصی را به خود جلب نموده که نشان دهنده اعتماد زیاد به نقشه راه سرمایه گذاری تازه چین است. طبق گزارش ها، این روند با راه اندازی عملیاتی صندوق تا خاتمه سال به اوج خود برسد.

  • قابلیت تازه اسپاتیفای که سر و صدای زیادی بپا کرد!

  • جنگنده ای که خرج سنگینی روی دست بن سلمان می گذارد/ عکس

سرمایه گذاری هنگفت چین روی حوزه هوش مصنوعی اولین کوشش این کشور برای حمایت از صنایع فناوری نیست. صندوق بزرگ در سال 2014 برای تقویت صنعت تراشه داخلی تأسیس شد و نشان دهنده رویکردی متمرکز بود. با کوشش چین برای کاهش وابستگی به فناوری های خارجی، به خصوص تکنولوژی های ایالات متحده، سرمایه گذاری های بزرگ این کشور را در حوزه های مختلف فناوری مثل هوش مصنوعی و پردازنده و بیوتکنولوژی شاهد هستیم.

دولت آمریکا اخیراً کنترل خود را بر مکانیسم های تأمین مالی ازطریق قانون CHIPS & Science سخت تر و ظرفیت فراوری تراشه در کشورهای نگران کننده مثل چین را محدود نموده است. به نظر می رسد چنین محدودیت هایی به عزم چین برای خودکفایی و رقابت جهانی در حوزه های حیاتی فناوری دامن زده است.

کمیسیون نظارت و مدیریت دارایی شورای ایالتی میخواهد در سال 2023 سرمایه گذاری شرکت های دولتی مرکزی روی فناوری های نوظهور را تا 2 درصد افزایش دهد؛ اما نکته واضح این است که چین در عزم خود برای تبدیل شدن به رهبر فناوری جهانی بسیار ثابت قدم است و تمایل دارد برای تحقق این هدف سرمایه گذاری هنگفتی انجام دهد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 مهر 1402 بروزرسانی: 5 مهر 1402 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 986

به "بلندپروازی چین برای سلطه بر بازار هوش مصنوعی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلندپروازی چین برای سلطه بر بازار هوش مصنوعی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید