دنا با گیربکس ایرانی به بازار می آید

به گزارش پرشین بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: کمتر از یک ماه آینده خودرو دنا با گیربکس دستی شش سرعته فراوری داخل به بازار عرضه می گردد.

دنا با گیربکس ایرانی به بازار می آید

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، فرشاد مقیمی اضافه نمود: طراحی گیربکس شش سرعته داخلی با همکاری مرکز تحقیقات نیرو محرکه قزوین، بهمن سال 99 انجام و بر روی خودرو رانا نصب شد که برای خودرو دنا هم کمتر از یک ماه آینده عملیاتی و به بازار عرضه می گردد.

وی با بیان اینکه طرح فراوری گیربکس نیمه اتوماتیک را از سال گذشته شروع کردیم اضافه نمود: یک تا دو ماه آینده فراوری گیربکس نیمه اتوماتیک را در نیرو محرکه قزوین شروع خواهیم کرد ضمن اینکه در موضوع کالیبراسیون گیربکس نیمه اتوماتیک، مجموعه های مرکز تحقیقات، مرکز نیرو محرکه قزوین و بعضی قطعه سازان مشغول کار هستند که بنا داریم اسفند 1400 خودرو با گیربکس نیمه اتوماتیک به بازار عرضه کنیم.

مقیمی گفت: برای گیربکس اتوماتیک هم که همچنان از خارج از کشور وارد می گردد دو راستا را همزمان دنبال می کنیم نخست خط مونتاژ گیربکس اتوماتیک AT را که در خودرو ها مصرف می گردد با 30 درصد داخلی سازی فراوری خواهیم کرد که قرارداد های آن امضا و شرکای داخلی و خارجی آن معین شده اند.

وی اضافه نمود: همزمان طراحی گیربکس اتوماتیک DCT هفت سرعته را هدفگذاری کردیم که سال 1402 فراوری و به بازار عرضه خواهد شد.

مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه قرارداد های گیربکس اتوماتیک داخلی منعقد و اقدامات آن اجرا شده گفت: طراحی این گیربکس داخلی است یعنی ژن این گیربکس ایرانی است و مرکز تحقیقات ایران خودرو، نیرومحرکه قزوین، مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو، شرکت های دانش بنیان مجموعه ایران خودرو مانند جتکو و شرکت های دانش بنیان خارج از ایران خودرو مانند شرکت هایی که در زنجیره تامین صنایع دفاعی کشور هستند در فراوری گیربکس اتوماتیک هفت سرعته داخلی همکاری دارند.

وی اضافه نمود: گیربکس اتوماتیک هفت سرعته داخلی از ابتدا با داخلی سازی 70 درصدی شروع خواهد شد این در حالی است که گیربکس دستی شش سرعته داخلی با داخلی سازی 80 درصدی فراوری شده است.

مقیمی درباره فعالیت های شرکت دانش بنیان جتکو گفت: بعضی ماموریت های خاص به این مجموعه سپرده شده و به نتیجه هم رسیده که به طور معین ماموریت اصلی در بحث خودرو برقی با شرکت جتکو است.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، وی اضافه نمود: نمونه اولیه خودرو برقی تارا رونمایی شد و نمونه بعدی آن بهمن سال جاری رونمایی خواهد شد که بیشتر این بحث را در مجموع جتکو به پیش می بریم ضمن اینکه بحث مهم پلتفرم برق و الکتریک خودرو با همکاری جتکو و مرکز تحقیقات ایران خودرو پیگیری می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 483

به "دنا با گیربکس ایرانی به بازار می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنا با گیربکس ایرانی به بازار می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید