عارضه های بیماری واریس که حتما باید درباره آنها بدانید

به گزارش پرشین بلاگ، زنان با احتمال بیشتری به واریس نسبت به مردان مبتلا می شوند. در بعضی از افراد رگ های واریسی ممکن است منجر به آسیب به پوست شوند و یا حتی در حالت بدتر منجر به لخته شدن خطرناک خون گردند. عارضه واریس از جمله مشکلاتی است که از تصورات غلط مصون نمانده است:

عارضه های بیماری واریس که حتما باید درباره آنها بدانید

وریدهای واریسی تنها یک مشکل زیبایی هستند: بسیاری از مردم هنوز نمی دانند که این عارضه همراه با شایع ترین علائم مانند دردهای مبهم، سنگینی و تورم پاها همراه است. سایر علائم ممکن است شامل خشکی شدید و خارش چوست در نزدیکی واریس باشد. افراد مبتلا به واریس در معرض خطر برای یک نوع خطرناک از لخته خون به اسم ترومبوز وریدی هستند. سایر علائم نه چندان معمول که در 10 درصد بیماران بروز می نماید، شامل خونریزی، تغییر رنگ پوست، ضخیم شدن پوست، شکل گیری زخم است. بسیار مهم است که قبل از بروز مسائل پوستی غیر قابل برگشت با پزشک خود تماس بگیرید.

وریدهای واریسی مشکل غیر قابل اجتناب بالارفتن سن هستند: افراد جوان هم ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرند. دلیل واریس در درجه اول ژنتیکی است. تغییرات هورمونی هم به اسم یک عامل خطر شناخته شده است. این خطر بخصوص در دوران بارداری بیشتر می گردد.

رگ های واریسی در زنان شدت بیشتری دارد: اگرچه این عارضه در زنان شایع تر است، اما مردان هم از آن مصون نیستند. یک چهارم زنان عظیم سال و 10 تا 15 درصد مردان به این عارضه مبتلا می شوند.

دویدن می تواند دلیل رگ های واریسی باشد: این ورزش یک اقدام خوب برای بهبود گردش خون است. اگر مبتلا به رگ های واریسی هستید، باید بدانید جوراب های واریس می تواند منجر به جلوگیری از تجمع خون در پایین پاها هنگام ورزش گردد.

رگ های واریسی همواره قابل مشاهده هستند: رگ های واریسی گاه می توانند عمیق تر و غیر قابل مشاهده از روی سطح پوست باشند.

ایستادن طولانی مدت دلیل ایجاد واریس است: اگر شما در شغل خود مجبورید به مدت طولانی بایستید، شاید بیشتر در معرض ابتلا به رگ های واریسی باشید اما این اتفاق در خصوص همه مشاغل صدق نمی نماید و کسانی که به مدت طولانی به صورت بی حرکت و ثابت مجبورند بایستند، بیشتر در معرض خطر هستند. تحرک در هنگام ایستادن مانع بروز این عارضه است. سعی کنید در محل، حالت قدم رو داشته باشید و پاهایتان را جابه جا و عضلات تان را درجا منبسط و منقبض کنید تا احتمال بروز واریس کمتر گردد.

تنها راه درمان واریس، جراحی است: اینطور نیست. دسته دیگر از درمان های تازه و پیشرفته شامل درمان های دارویی، اسکلروتراپی، لیزر و یا آر اف را می توان انجام داد.

بهبود بعد از درمان اغلب سخت است: درمان های تازهتر زمان بهبودی را تسریع می بخشند و بیمار می تواند معمولا در همان روز انجام درمان به کار و فعالیت های روزانه بازگردد.

منبع: everydayhealth

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 468

به "عارضه های بیماری واریس که حتما باید درباره آنها بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عارضه های بیماری واریس که حتما باید درباره آنها بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید