محصولات حوزه اینترنت اشیا فراوری شد

به گزارش پرشین بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی وفناوری، محمد حسین ولدخانی مدیر عامل شرکت فراوری کننده محصولات حوزه اینترنت اشیا گفت: این شرکت دانش بنیان به صورت تخصصی در زمینه هوشمندسازی تجهیزات الکتریکی مورد استفاده در ساختمان مسکونی، فعالیت می نماید.

محصولات حوزه اینترنت اشیا فراوری شد

ولدخانی گفت: یکی از محصولات دانش بنیان این شرکت، نوع خاصی از آیفون تصویری است که بر اساس فناوری VOIP کار می نماید. در واقع همان گونه که تلویزیون های قدیمی دارای لامپ تصویر به تلویزیون های مدرن دارای ال سی دی تبدیل شده اند. ما نیز در این شرکت به یاری فناوری VOIP آیفون تصویری های مدرن و هوشمندی فراوری نموده ایم که از ویژگی های خاصی برخوردار هستند.

مدیر عامل شرکت، ضمن تاکید بر ویژگی های بازار اینترنت اشیاء در ایران گفت: به وسیله یک اپلیکیشن که روی گوشی تلفن همراه نصب شده است، می توان مشاهده کرد که چه کسی زنگ درب خانه شما را می زند و با او صحبت کرد. این محصول با یک پنجم قیمت محصول مشابه خارجی در ایران عرضه می گردد. در این شرکت همچنین محصولات هوشمند بسیاری مانند سنسورهای هوشمند سرمایش و گرامایش و نورپردازی هوشمند ساختمان، فراوری می گردد.

این فعال دانش بنیان در ادامه گفت: شاید بعضی فناوری های حوزه الکترونیک در ایران فراوری نگردد، اما باید به این نکته توجه کرد که بسیاری از کشورهای توسعه یافته نیز لزوماً همه اجزاء مرتبط با فناوری الکترونیک و اینترنت اشیاء را در داخل کشورشان تهیه نمی نمایند و ترجیح می دهند بعضی از این قطعات را به وسیله واردات تامین نمایند.

وی اضافه کرد: با وجود این، منابع انسانی بسیار درخشانی در حوزه الکترونیک در کشور ما وجود دارد. در همین شرکت، ما به یاری جوانان متخصص توانسته ایم، محصولاتی را فراوری کنیم که در هیچ کدام از کشورهای همسایه فراوری نمی گردد و از ظرفیت صادراتی بالایی برخوردار هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 97

به "محصولات حوزه اینترنت اشیا فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولات حوزه اینترنت اشیا فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید