مسائل ارتباطی روستاهای اصفهان و خراسان جنوبی آنالیز شد

به گزارش پرشین بلاگ، مجری طرح توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی شرایط ارتباطی روستاهای، استان اصفهان و خراسان جنوبی را ارزیابی کرد.

مسائل ارتباطی روستاهای اصفهان و خراسان جنوبی آنالیز شد

به گزارش سرویس علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایرج روحی مجری طرح توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی (یو.اس.او) در راستای برقراری عدالت ارتباطی و برطرف مسائل شبکه شرایط روستاهای دو استان اصفهان و خراسان جنوبی را ارزیابی کرد.

در این سفرها نحوه اتصال 100 درصدی روستاهای بالای 20 خانوار آنالیز و اتصال 96 درصد از روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت به اپراتورهای همراه اول و ایرانسل ابلاغ شد.

در جلسات آنالیز روستاهای فاقد ارتباط استان اصفهان نحوه تخصیص بودجه پروژه یو.اس.او برای اتصال 100 درصدی روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت برنامه ریزی و زمان بندی شد.

جعفر مطلب زاده، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان در این جلسه با بیان اینکه با احداث سایت نو یا ارتقاء سایت برای 164 روستا، همه روستاهای بالای 20 خانوار استان به اینترنت پرسرعت متصل می شوند، توضیح داد: برنامه ارتقاء و احداث سایت برای 72 روستای استان تا خاتمه سال نو قطعی شده و به اپراتورهای همراه اول و ایرانسل ابلاغ شده است.

در سفر ایرج روحی به خراسان جنوبی مصطفی بهی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: با حضور یک روزه مجری طرح USO در استان، بازدیدی از روستاهای حاشیه شهر بیرجند داشتیم که تصمیمات خوبی برای توسعه اینترنت پرسرعت همراه در این روستاها گرفته شد.

وی با اشاره به نشست کارشناسی آنالیز شرایط پیشرفت پروژه های ارتباطی استان، اظهار کرد: در این سفر بعلاوه در نشست کارشناسی، شرایط توسعه اینترنت پرسرعت و شبکه فیبر نوری روستایی آنالیز و برنامه ریزی لازم برای اتصال روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات انجام و مقرر شد تیم کارشناسی متشکل از کارشناسان حوزه USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای همراه برای آنالیز دقیق تر فروردین ماه سال آینده به استان اعزام شوند.

وی اظهار کرد: در این نشست برنامه ریزی ویژه برای توسعه ارتباطات روستایی خراسان جنوبی در دستور کار مجری طرح USO نهاده شد تا در سال آینده شاهد پوشش بیش از 90 درصدی اینترنت پرسرعت در روستاهای استان باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 751

به "مسائل ارتباطی روستاهای اصفهان و خراسان جنوبی آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل ارتباطی روستاهای اصفهان و خراسان جنوبی آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید