نانسی پلوسی، آخرین ریاست مجلس نمایندگان امریکا

به گزارش پرشین بلاگ، وقتی این بحث صورت گرفت، اقدامی برای تعیین محدودیت بر مدت ریاست مجلس نمایندگان و ریاست کمیته ها وجود داشت. چیزی که آن موقع گفتم این بود که باید دید آیا این اقدام تصویب می گردد یا نه. من به این محدودیت های شکل گرفته پایبند خواهم بود.

نانسی پلوسی، آخرین ریاست مجلس نمایندگان امریکا

نانسی پلوسی روز چهارشنبه مجددا حمایت قانون گذاران دموکرات برای تصدی ریاست مجلس نمایندگان آمریکا را به دست آورد و تایید کرد که این آخرین دوره ای است که وی به عنوان رئیس مجلس نمایندگان خدمت خواهد نمود.

به گزارش ایسنا، به نوشته نشریه پلتیکو، قانونگذاران دموکرات در آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر حمایت خود را از ادامه فعالیت نانسی پلوسی به عنوان رئیس مجلس نمایندگان این کشور اعلام کردند.

پلوسی ماه ها از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران درباره اینکه آیا به توافقی که وی دو سال پیش با بعضی دموکرات ها انجام داده و متعهد شده بود تا تنها چهار سال دیگر در راس مجلس نمایندگان باقی بماند، پایبند خواهد ماند یا خیر، طفره رفته است. پلوسی پس از انتها رای گیری روز چهارشنبه که به خاطر پاندمی کرونا به صورت مجازی برگزار گردید، نهایتا به این سوال پاسخ داد و گفت از این محدودیت ها پیروی خواهد نمود.

وی به خبرنگاران گفت: وقتی این بحث صورت گرفت، اقدامی برای معین محدودیت بر مدت ریاست مجلس نمایندگان و ریاست کمیته ها وجود داشت. چیزی که آن موقع گفتم این بود که باید دید آیا این اقدام تصویب می گردد یا نه. من به این محدودیت های شکل گرفته پایبند خواهم بود.

پلوسی ظاهرا اذعان نموده که این دوره آخرین دوره ای است که وی به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خدمت خواهد نمود. وی نخستین بار در سال 2003 میلادی این سمت را برعهده گرفت.

پلوسی گفت: من این رای شما را همانند هدیه ای می بینم و مشتاقانه منتظرم تا با جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا همکاری کنم و کشور را برای انتقال مان به آینده آماده سازم.

پلوسی در جریان رای گیری محرمانه روز چهارشنبه برای به دست آوردن مجدد ریاست مجلس نمایندگان آمریکا تنها به حمایت اکثریت قانون گذاران دموکرات نیاز داشت. اما وی برای آنکه رسما به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب گردد باید در ماه ژانویه 218 رای را در رای گیری که در صحن مجلس نمایندگان به دست آورد.

وی در جریان سخنرانی پس از رای گیری روز چهارشنبه بر اولویت های مجلس نمایندگان برای کنگره جدید تحت ریاست جمهوری جو بایدن تاکید نمود.

پلوسی گفت: موضوعی که ما باید در دوره بعدی به آن توجه شایانی داشته باشیم، موضوع عدالت و برابری است. ما باید به عدالت در اقتصادمان و سیستم قضایی مان بپردازیم و لایحه اصلاح ساختاری پلیس موسوم به عدالت در ماموریت پلیس 2020 را تصویب کنیم. ما باید به عدالت در محیط زیست مان و خدمات درمانی مان بپردازیم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 10

به "نانسی پلوسی، آخرین ریاست مجلس نمایندگان امریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانسی پلوسی، آخرین ریاست مجلس نمایندگان امریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید