گروگان گیری مرگ بار در پرونده خواهر و برادر آدم ربا

به گزارش پرشین بلاگ، پرونده خواهر و برادری که با همدستی دو نفر دیگر اقدام به آدم ربایی و اخاذی از شهروندان می کردند و باعث مرگ یک نفر نیز شده اند، به زودی در دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی می شود.

گروگان گیری مرگ بار در پرونده خواهر و برادر آدم ربا

به گزارش شرق، این پرونده در سال 95 تشکیل شد و مردی به مأموران پلیس خبر داد از سوی چند نفر که سوار یک پژو بودند، ربوده شده است. این مرد به مأموران گفت: من کارگر روزمزد هستم، دنبال کار بودم و در میدانی در رباط کریم ایستاده بودم که مرد و زنی سراغم آمدند و گفتند برای تمیز کاری خانه دنبال یک نفر هستند. آن ها من را سوار ماشین کردند و گفتند پول خوبی می دهند. من هم قبول کردم، دو نفر دیگر هم در ماشین بودند، بعد از اینکه سوار ماشین شدم و چند متری رفتیم، از جاده اصلی خارج شدند و دو نفری که در عقب بودند دست و پای من را بستند و بعد شماره تلفن اقوامم را خواستند. آن ها گفتند اگر پول ندهم من را می کشند. من گفتم کارگر ساده هستم و پول زیادی ندارم که بدهم؛ اما آن ها تهدید کردند اگر پول ندهم من را می کشند. خانواده ام با قرض دریافت از این و آن توانستند چهار میلیون تومان تهیه کنند و بعد از یک شب من را آزاد کردند. زن و مردی که در ماشین بودند و درباره کار با من صحبت کرده بودند در نهایت من را که دست و پایم بسته بود به منطقه ای خارج از شهر بردند و نیمه شب در جاده خاکی رهایم کردند. آن ها 10 هزار تومان در جیب من گذاشتند که بتوانم به خانه بروم.

بعد از شکایت این مرد و در فاصله زمانی تعیینی چند فرد دیگر نیز شکایات مشابهی را مطرح کردند.

یکی از آن ها که مردی افغانستانی بود، گفت: وقتی سراغ من آمدند گفتند کارگر ساختمان برای مدت یک روز می خواهند، من هم روز تعطیلم بود، اما قبول کردم بروم. بعد از اینکه سوار ماشین شدم، دو نفر دیگر هم سوار شدند و دست و پایم را بستند و بعد من را به صندوق عقب انداختند. از من پول خواستند، گفتم در کارت بانکی ام 300 هزار تومان پول هست، آن را بردارید، اما گفتند باید خانواده ام پول بدهند. من گفتم خانواده ام در ایران نیستند، توجهی نکردند و گفتند اگر پول ندهی تو را زجرکش می کنیم. به همین دلیل با صاحبکارم تماس گرفتم و درخواست پول کردم، او چهار میلیون تومان به حسابم ریخت، باز گفتند کافی نیست و صاحبکارم دو میلیون تومان دیگر به حسابم واریز کرد و دزدان آن را برداشتند. وقتی به کارگاه برگشتم و موضوع را به صاحبکارم گفتم، او گفت باید شکایت کنم و به این ترتیب بود که به مأموران مراجعه کردم.

مأموران با دریافت چند شکایت مشابه و به دست آمدن اطلاعات از دزدان، پی بردند متهمان با یک دستگاه پژو دست به آدم ربایی می زنند. در شرایطی که مأموران در حال ردزنی این پژو بودند، خبر کشف جسد مردی جوان به مأموران داده شد.

پلیس مدارک هویتی این مرد را پیدا کرد و با توجه به ردیابی هایی که انجام گرفت، تعیین شد این مرد به نام سعید نیز قربانی زن و مرد پژو سوار شده است. خانواده سعید به مأموران گفتند یک روز قبل از پیداشدن جسد چند نفر با آن ها تماس گرفته و درخواست پول کرده بودند.

مادر این جوان گفت: پسرم کارگر است و برای امرار معاش ما کار می کرد. روزی که زنگ زدند و از من پول خواستند، من سه میلیون تومان داشتم و قبول کردم پول را بدهم؛ ولی دزد ها قبول نکردند و گفتند یک میلیون تومان دیگر هم باید روی آن بگذاری یک میلیون هم قرض گرفتم و پول را واریز کردم، اما دیگر خبری از بچه ام نشد. پلیس با توجه به محل کشف جسد، دوربین های کنترل ترافیک را بررسی کرد و به این ترتیب رد پژویی را که سرنشینانش با آن آدم ربایی می کردند، به دست آورد و متهمان شناسایی و بازداشت شدند.

در بررسی ها تعیین شد زن و مردی که طراح اصلی این نقشه بودند، خواهر و برادر هستند و دو نفر دیگر نیز با آن ها همکاری می کردند و بعد از هر آدم ربایی نیز مبلغی را که به دست می آوردند با هم تقسیم می کردند.

زن جوان که مینا نام داشت، در بازپرسی ها گفت: از من به عنوان پوشش استفاده می شد و من هیچ نقشی در سرقت یا آدم ربایی یا حتی دریافت پول ها نداشتم. من را در ماشین می نشاندند تا قربانیان اعتماد کنند و سوار شوند. همه نقشه ها با برادرم و دو نفر دیگر بود و من هیچ نقشی نداشتم.

او درباره جوانی که کشته شد نیز گفت: آن ها دست و پای مرد جوان را بستند و در صندوق عقب انداختند. مادرش برای دادن پول خیلی معطل می کرد. بعد از چند ساعت که پول به حساب ما واریز شد، برادرم مهرداد و دو همدست دیگرمان به نام های حامد و احسان، مرد جوان را همان طور طناب پیچ شده به بیابانی انداختند و 30 هزار تومان هم در جیبش پول گذاشتند تا بتواند خودش را به خانه برساند. در ماشین بودیم که حامد گفت مرد جوان مرده بود. او گفت بدنش یخ زده بود. اینکه آن مرد چطور مرده است، من خبر ندارم.

وقتی سه متهم دیگر بازپرسی شدند، گفتند: مرد جوان را مثل بقیه قربانیان بسته بودیم، نمی دانیم چطور شد که جانش را از دست داد. این در حالی است که پزشکی قانونی علت مرگ را خفگی اعلام کرده است. با توجه به جرائمی که چهار متهم انجام دادند، کیفرخواست علیه آن ها به اتهام قتل، آدم ربایی و اخاذی صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 155

به "گروگان گیری مرگ بار در پرونده خواهر و برادر آدم ربا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروگان گیری مرگ بار در پرونده خواهر و برادر آدم ربا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید