4 علامت هشدار دهنده ابتلا به پارکینسون

به گزارش پرشین بلاگ، بیماری پارکینسون وضعیتی است که بر مغز تأثیر می گذارد و باعث ایجاد مشکلاتی مانند لرزش و سفتی بدن می گردد.

4 علامت هشدار دهنده ابتلا به پارکینسون

به گزارش خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران، بیماری پارکینسون به عنوان یک بیماری پیشرونده شناخته می گردد و طی آن سیگنال هایی که بین مغز و سیستم عصبی برقرار است، مختل می شوند که این امر باعث ایجاد بعضی معلولیت ها خواهد شد که بسیاری از آن ها مربوط به فرآیند حرکتی است.

غالبا علائم پارکینسون در ابتدای ابتلا پنهان هستند، اما با پیشرفت بیماری کاملاً بروز پیدا می نمایند. چهار علامت اولیه وجود دارد که نسبت به خطر ابتلای به پارکینسون هشدار می دهند و فرد نباید آن ها را نادیده بگیرد:

لرزش بدن

لرزش به عنوان علامت اصلی بیماری پارکینسون توصیف شده و شامل لرزش مداوم یا لرزش در دست ها، پا ها یا چانه می گردد. لرزش ممکن است به تدریج آغاز گردد و گاهی به سختی نمایان شده و ممکن است فقط در یک دست باشد. علامت لرزش شایع ترین علامت ابتلا به بیماری پارکینسون بوده و ممکن است با گذشت زمان بدتر گردد.

مشکل در راه رفتن

هنگام ابتلا به پارکینسون، الگوی راه رفتن فرد ممکن است تغییر کند؛ به گونه ای که ممکن است راه رفتن بیش از حد کند گردد یا بیمار هنگام راه رفتن پاهایش را بکشد.

این علامت اغلب به عنوان راه رفتن بی هدف یا کورکورانه توصیف می گردد. هنگام راه رفتن نیز ممکن است تکانه بازو کمتر باشد.

عدم تعادل

بیماری پارکینسون سلول های عصبی را در اعماق مغز هدف قرار می دهد. اعصاب موجود در گانگلیون پایه تعادل و انعطاف پذیری را کنترل می نمایند، بنابراین هرگونه آسیب به این اعصاب می تواند تعادل فرد را مختل کند.

یک پزشک عمومی برای ارزیابی تعادل فرد و مشخص اینکه آیا علائم بیماری پارکینسون هستند یا نه، آزمایشی را انجام می دهد که به عنوان تست کشش شناخته می گردد.

اختلال در زبان اشاره

حالات صورت شامل حرکات ظریف و پیچیده عضلانی است. اگر حالت های صورت فرد افسرده تر یا دیوانه تر به نظر برسد، این می تواند نشانه ای از بیماری پارکینسون باشد.

عضلات صورت آهسته تر یا سفت تر از حد معمول حرکت می نمایند و همچنین ممکن است پلک زدن چشم با سرعت کمتری در بیماران اتفاق بیفتد. اگر فکر می کنید به بیماری پارکینسون مبتلا هستید، باید با پزشک عمومی خود صحبت کنید.

لازم به ذکر است که تشخیص این بیماری همواره آسان نیست؛ بنابراین برای تشخیص دقیق و در نظر دریافت بهترین گزینه های درمانی، مراجعه به متخصص پارکینسون مهم است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: pershinblog.ir شناسه مطلب: 318

به "4 علامت هشدار دهنده ابتلا به پارکینسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 علامت هشدار دهنده ابتلا به پارکینسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید